X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

Neden LHÜ?

Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2019

Sağlık eğitiminde yenilikçi bir anlayış.

Bir gelecek düşün; sağlık alanında  ne kadar yenilik varsa yüzü o kadar batıya dönük ve binlerce yıldır geçerliliğini kaybetmemiş, faydası tartışılmaz geleneksel ne kadar gerçek varsa yüzü o kadar doğuya bakan bir anlayışla yetiştiğin. Geleneksel tıp ve modern tıp bilgisiyle aynı anda yetişip belki adınla anılacak yeni tedavi yöntemleri geliştirebileceğin…

Şehrin merkezinde, ulaşımı kolay, sosyal imkanlara sahip bir üniversite.

Bir gelecek düşün; üniversiten her türlü ulaşım aracıyla gidebileceğin, neredeyse her yere vakit kaybı yaşamadan ulaşabileceğin mesafede, laf olsun diye değil gerçekten Ankara’nın ve ihtiyacın olabilecek her türlü sosyal imkanın merkezinde…

Tıp ve Sağlık Bilimleri öğrencilerine kadavra üzerinde çalışma imkanı.

Bir gelecek düşün; arkasında çok büyük bir sağlık kuruluşunun desteği ve adı olan bir üniversitede sağlık bölümündesin. Her şey gerçek, her şey profesyonel ve insan sağlığını anlamak, insan sağlıgını sağlamak için kadavra ve gerçekci maketler üstünde çalışıyorsun.

Modern ve son teknoloji laboratuvarlarda uygulamalı eğitim imkanı.

Bir gelecek düşün; sağlık alanında yetkin hale gelmeni destekleyecek her imkanın sana sunulduğu, ilk defa senin kullanacağın, son teknolojiyle inşaa edilmiş, modern ekipmanlarla donatılmış, multidisipliner laboratuvarlarda işin ehli kişilerle araştırma yapabildiğin…

Öğretim üyeleri ile birlikte araştırma yapma ve projelerde yer alma fırsatı.

Bir gelecek düşün; Lisans ve lisansüstü eğitim alabildiğin üniversitende, projeler yürüten araştırmalar yapan birçok eğitmen var ve senin de projelerinde yer almanı sağlıyor, sana araştırma ve ileri düzey laboratuvar ekipmanlarını kullanma becerisi kazandırıyorlar.

Çift ana dal ve yan dal ile iki diplomaya sahip olma fırsatı.

Bir gelecek düşün; çok başarılı bir öğrencisin ve üniversitende kayıtlı olduğun alanın yanında başka bir bölüme daha kayıt yaptırabiliyor, o bölümdeki fark derslerini de vererek iki diplomayla mezun oluyorsun.

Üniversite bünyesinde kurulacak Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi ile geleneksel tıp yöntemlerini öğrenme ve geliştirme fırsatı.

Bir gelecek düşün; üniversitende Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi var ve binlerce yıldır uygulanan geleneksel tıp ile modern tıp uygulamalarının birleştiği yeni tedavi yöntemleri senin tanıklığında geliştiriliyor hatta seninle gelişiyor.

TUS ve USMLE sınavlarına üniversitede hazırlanan öğrencilerimize yönelik programlar.

Bir gelecek düşün; Okuduğun üniversitenin kadrosunda TUS sınavlarına hazırlık konusunda deneyimli hocalar bulunuyor, ihtiyacın olacak her destek yanında duruyor. Tüm dünyada geçerliliği olan USMLE sınavlarına hazırlanman konusunda teşvik ve desteğe de sahipsin.

Eğitim süresince Ankara’nın dört bir tarafındaki modern hastanelerde staj ve çalışma imkanı.

Bir gelecek düşün; Üniversiten, Lokman Hekim Sağlık Gurubu ile afiliasyon sözleşmesi imzaladığı için, Ankara’da, dört farklı lokasyonda bulunan hastaneler ve tıp merkezinde uygulama ve çalışma yapacak hatta istersen mezun olduktan sonra hemen iş sahibi olacaksın.

Uluslararası öğrenci değişimi ile farklı ülkelerde eğitim ve staj imkanı.

Bir gelecek düşün; Üniversiten ilgili kurumlarla tüm anlaşmaları yapmış ve Erasmus başta olmak üzere senin yurt dışında eğitim almanda hiçbir engel kalmamış. Acele et, belki de staj anlaşman çoktan yapılmış.

Tüm bölümlerde en az bir mesleki yabancı dil öğrenme fırsatı.

Bir gelecek düşün; mesleğine yönelik öğrendiğin ingilizcenin yanında dünya dillerini de öğrenme fırsatı buluyorsun.

Eğitimi süresince burs kesilmeden eğitim fırsatı.

Bir gelecek düşün; kayıt olduğun programın normal eğitim süresi boyunca, not ortalaman veya geçtiğin ders sayısı gözetilmeksizin burs kesilme kaygısı yaşamıyorsun.

Yabancı öğretim üyelerinden ders alarak global bir vizyon kazanma şansı.

Bir gelecek düşün; Üniversiten dunyadaki en iyi öğretim üyeleriyle seni okulda ya da uzaktan eğitim programlarında biraraya getiriyor. Bu sayede yabancı dilin gelişiyor, lisansüstü eğitim için ve dahası iş hayatı için sana referans olabilecek değerler tanımış oluyorsun.

Öğrenciler için konforlu, modern, teknolojik eğitim ve dinlenme alanları.

Bir gelecek düşün; Üniversitende internet erişiminin, dinlendiren, eğlendiren, sosyalleştiren, sağlıkla yiyip içebileceğin sana ait alanların olduğu, aydınlık, sessiz, engelli dostu bir kütüphanede geniş araştırma ve çalışma imkanları bulduğun bir eğitim alıyorsun… daha fazla düşünme, gelecek seni bekliyor.

Ulaşım

Üniversite binamız Kent merkezine 8 km, Çevre yoluna 12 km, Şehirler Arası Otobüs Terminaline 4 km, YHT Garına 8,5 km,  Havaalanına ise 34 km uzaklıktadır. Ulaşım hizmetleri metro, otobüs ve dolmuşlar ile sağlanmaktadır.

Yol Tarifi Almak İçin Tıklayınız.

Sizi Arayalım