X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LOKMAN HEKİM ANKARA HASTANEMİZ “ÜNİVERSİTE HASTANESİ” OLDU

Eklenme Tarihi: 3 Ocak 2020

ANKARA’NIN YENİ BİR “ÜNİVERSİTE HASTANESİ” OLDU

Lokman Hekim Sağlık Grubuna ait Sincan’daki Ankara Hastanesi, 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla Lokman Hekim Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştü. Hastane, artık tedavi hizmetlerinin yanı sıra akademik faaliyetlerde de bulunacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 1996 yılından bu yana sağlık hizmeti veren Lokman Hekim Sağlık Grubu bünyesinde 5 hastane ve 2 tıp merkezi bulunuyor. Yılda ortalama 1 milyon hastaya yaklaşık 2.000 personelle hizmet veren grup, 2017 yılından beri Lokman Hekim Üniversitesi ile de eğitim alanında yer alıyor.

Grubun en büyük yatırımlarından olan Lokman Hekim Ankara Hastanesi, 1 Ocak 2020 itibarıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden ruhsatlandırılarak tedavi hizmetlerinin yanı sıra akademik faaliyetlerin de yürütüleceği Lokman Hekim Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, Ankara’nın Sincan ilçesinde bulunan hastanenin hizmet sunum standartları açısından daha güçlü hale geleceği belirterek, “Lokman Hekim Ankara Hastanesi, Lokman Hekim Üniversitesi’nin güçlü akademik kadrosunun desteğiyle Türkiye’nin ve dünyanın sayılı sağlık kurumları arasında yer alacaktır.” ifadelerini kullandı. Altuğ, Lokman Hekim Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önümüzdeki dönemde normal tedavi hizmetlerine devam edeceğini vurgularken, güçlü akademik kadronun aktif yer alacağı bir sistemle sağlık hizmeti sunumunda öne çıkmayı amaçladıklarını kaydetti.

ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

Lokman Hekim Üniversitesi’nin doğu ile batı tıbbını sentezleyen bakış açısına vurgu yapan Altuğ, öğrencilere şu çağrıda bulundu: “Lokman Hekim Üniversitesi olarak eğitimde, branşlaşmada uygulamanın önemine inanıyoruz. Çok iyi tıp eğitimi almış olmanızın, çok iyi sağlık bilimleriyle ilgili eğitim almış olmanızın önemi elbette büyük; ancak bir bu kadar da bu eğitimi bütünleyen uygulamanın, uygulamaya dönük pratiklerin de çok büyük önemi var diye düşünüyoruz. Lokman Hekim Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi sayesinde uygulamada çok önemli bir fark yaratacağımıza inanıyoruz.”