X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

EBELİK BÖLÜMÜ 1. SINIF UZAKTAN EĞİTİM HAKKINDA

Eklenme Tarihi: 20 Mart 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla üniversitemizde eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için teorik derslerin 25 Mart 2020 Çarşamba gününden itibaren KEYPS üzerinden uzaktan eğitim uygulaması ile yürütülmesine karar verilmiştir.

Ebelik Bölüm birinci sınıfta yer alan derslerimize ait detaylar aşağıda sunulmuştur:

  1. Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Bilgisayar Teknolojileri dersleri daha önce olduğu gibi uzaktan eğitim olarak devam edecektir.
  2. İngilizce derslerinin (Temel İngilizce II, İngilizce A.22) Pearson ile uzaktan devam ettirilmesine karar verilmiştir.
  3. Cinsel Sağlık, Histoloji-Embriyoloji, Kendini Tanıma ve İletişim Yönetimi dersleri için 16 Mart 2020’den itibaren üç haftalık ders dönemine ait sesli kayıt içeren ders sunumları, KEYPS sistemine 25 Mart 2020 tarihinden itibaren yüklenecektir. Bu şekilde derslerin eş zamanlı olmayan (asenkron) uzaktan eğitim (offline) olarak yürütülmesi sağlanacaktır.
  4. Ebelikte Temel Uygulamalar dersinin 3 haftalık teorik bölümüne ilişkin sesli kayıt içeren ders sunumu 25 Mart 2020 tarihinden itibaren sisteme yüklenecektir. Bu dersin laboratuvar ve hastane uygulamasına ilişkin takvim daha sonra belirlenecek ve sizlerle paylaşılacaktır.
  5. Ara sınav takvimine ilişkin bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.

Bu süreçte sizlerden beklentimiz evlerinizden ayrılmamanız, temizliğinize dikkat etmeniz ve derslerinizi KEYPS üzerinden takip edip çalışmanızdır. Yeni gelişmelerin olması durumunda sizlere e-posta ve whatsApp grupları üzerinden bilgi verilecektir. Ayrıca, üniversitemiz web sayfasındaki bilgilendirmeleri de takip etmeniz beklenmektedir. Bu süreçte doğacak sorularınızı dersin sorumlu öğretim üyesine iletebilir,  whatsApp grupları ya da e-posta aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler diliyorum.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Zehra GÖLBAŞI

Ebelik Bölüm Başkanı