X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

ÜNİVERSİTEMİZ SENATOSU’NDAN ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ’NE KINAMA

Eklenme Tarihi: 4 Kasım 2019

Lokman Hekim Üniversitesi Senatosu olarak, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nin, siyasi kararlar çerçevesinde “sözde Ermeni soykırımı iddialarını” ciddiye alarak bir karara dönüştürmesini esefle kınıyor ve reddediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’miz şanlı tarihi ile her zaman övünmüştür ve övünmeye devam edecektir. Bu tür iddialar karşısında Devlet arşivlerimizin her zaman tarafsız araştırmacılara açık olduğunu, “tarihin yazılmasının politikacılara değil, tarihçilere bırakılması gerektiğini” bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Saygılarımızla,

Lokman Hekim Üniversitesi

 

As the Senate of Lokman Hekim University, we condemn and negate the United States House of Representative’s taking the “Alleged Armenian Genocide Allegations” seriously and turning them into an adjudgment within the framework of political resolutions.

Our Republic of Turkey has always boasted of its glorious history and will continue to boast. In the face of such claims, we would like to remind once again that our Government archives are always open to impartial researchers and   that “writing history should be left to historians, not politicians.”

Sincerely,

Lokman Hekim University