X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

SİNERGDEN AKADEMİSYENLERİMİZE ÇAĞRI

Eklenme Tarihi: 03.03.2021

Değerli Lokman Hekim Üniversitesi Akademisyenleri,

Sizleri üniversitemizde yeni kurulan ve sizlerin katkı ve katılımları ile sağlık alanında eğitim, araştırma ve uygulamada ülkemizde ve uluslararası bilim arenasında iyi bir noktaya gelmesini umut ettiğimiz merkezimizle tanıştırmak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki nitelikli insan kaynağı bilimin gelişmesinde ve üretimde olmazsa olmazdır.

Üniversitemizde faaliyetlerine “Bilim’de Sinerji” mottosuyla hızlı bir şekilde başlayan  Lokman Hekim Üniversitesi Sağlıkta İnovasyon ve Simulasyonla Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SİNERG) ; kadavra, 3 boyutlu medikal baskı, simülasyon ve modelleme ile ilgili akademik çalışmalar yapmak, kurs düzenlemek, Avrupa Birliği ve TÜBİTAK projeleri geliştirmek, yerli ve milli sağlık simülatör çalışmaları yapmak, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında üretilen medikal cihazların kadavra modelinde geliştirilmesini sağlamak, bu programlar ve uygulamalar aracılığıyla üniversitenin kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla ilişkilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca ön lisans ve lisans öğrencilerinin eğitiminde, yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarının planlanmasında bir destek ünitesi olarak merkezimiz aktif olarak katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Kadavra modelinde ve simülatörler üzerinde eğitim ve ARGE faaliyetleri yapabilecek öncelikli alanların bazıları; Üroloji, Genel Cerrahi, KBB, Ortopedi, Plastik Cerrahi, Beyin Cerrahi, Anestezi, Acil Tıp, Dermatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Fizik Tedavi, Jinekoloji/Jinekolojik Onkoloji, Diş Hekimliği, Cerrahi ve Klinik Anatomi Uygulamaları, Fizyoterapi, Ergoterapi, Dil ve Konuşma Terapisi, Odyoloji, Çocuk Gelişimi, Hemşirelik, Eczacılık, Beslenme ve Diyetetik, Spor Bilimleri’dir.

Bu alanlarda çalışan ya da kadavra modelinde ve simülatörler üzerinde eğitim ve AR-GE çalışmaları yapabileceğini düşünen farklı bölümlerde akademik faaliyetlerine devam eden öğretim üyelerimizin SİNERG bünyesinde yapabilecekleri projeleri görüşmek üzere Merkez Yönetimimiz ile görüşmeye davet ediyoruz.

Eğitimde hibrid modeli öncelikleyen SİNERG faaliyetleri ve daha fazla bilgiye üniversitemiz web sayfasındaki hızlı erişimler kısmından ulaşmanız mümkündür. Kurumsal mail adresimiz: sinerg@lokmanhekim.edu.tr

Teknoloji ile sağlık alanlarının harmanlandığı merkezimizde, çağın gerekliliğinin ötesine geçerek sizler de alanınızda fark oluşturabilirsiniz. Gelin hep birlikte Bilimde Uyumun temellerini atalım! Sağlıkta gelecek senaryolarını beraber şekillendirelim.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Emre HURİ

SİNERG Merkez Müdürü