X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

ÜNİVERSİTEMİZE KESİN KAYIT İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2019

Sevgili Lokman Hekim Üniversitesi Öğrencilerimiz,

Üniversitenize hoş geldiniz. Lisans ve Ön Lisans Öğrencilerinin kesin kayıt işlemleri Üniversitemizde 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında, 09:00-17:00 saatlerinde yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz Üniversitemize gelmeden önce e-devlet üzerinden ön kayıt yapabileceklerdir. Ön kayıt için TIKLAYINIZ.

E-devlet üzerinden ön kayıt işlemi yapan öğrencilerimizin, kayıt için gerekli belgelerini tamamlayıp 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında kayıt takvimine uyarak şahsen üniversitemize gelmeleri ve kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Kayıt sırasında yoğunluk oluşmaması için Fakülteler ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’muzu tercih eden öğrencilerimiz için aşağıdaki tabloda bildirildiği gibi farklı günlerde kesin kayıtlar yapılacaktır.

 

KAYIT GÜNLERİ

 

Fakülte/SHMYO Kayıt Günü Kayıt Saati Kayıt Yeri
Tıp Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

19.08.2019  09:00-17:00  

 

 

 

 

Lokman Hekim Üniversitesi

 

Söğütözü Mah. 2179 Cad. No:6, Çankaya/Ankara

 

Tel: 444 8 548

 Sağlık Bilimleri Fakültesi

–          Beslenme ve Diyetetik

–          Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

–          Hemşirelik

–          Ebelik

 20.08.2019 09:00-17:00
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

–          Anestezi

–          İlk ve Acil Yardım

–          Tıbbi Görüntüleme

–          Tıbbi Laboratuvar

 21.08.2019 09:00-17:00
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

–          Ameliyathane Hizmetleri

–          Diş Protez

–          Ağız ve Diş Sağlığı

–          Eczane Hizmetleri

–          Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama

 22.08.2019 09:00-17:00
Tüm Fakülteler için Geç Kayıt Günü  23.08.2019 09:00-17:00

 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER (Kayıt için gelirken lütfen bu belgeleri eksiksiz olarak yanınızda getiriniz):

 1. Öğrenci Bilgi Formunu (eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış)

Bu form internet üzerinden çıktısı alınıp doldurulacak ve öğrenci tarafından imzalanmış olarak teslim edilecektir.

 1. Son 6 ay içinde çekilmiş 8 adet vesikalık fotoğraf
 2. Lise diplomasının aslı ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı
 3. T.C. nüfus cüzdanının aslı ve iki yüzünün fotokopisi
 4. Nüfus kayıt örneği belgesi (e-devlet)
 5. Adres beyanı belgesi (e-devlet)
 6. Adli sicil belgesi (e-devlet)
 7. ÖSYM yerleştirme belgesi
 8. ÖSYM tercih formu
 9. Askerlik çağına gelmiş olan (1997 yılı veya daha öncesi doğumlu) öğrenciler için ilgili Askerlik Şubesinden alınacak “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlik açısından bir sakınca olmadığına” dair belge.
 10. Öğrenim ücretinin yatırıldığına dair dekont (Tam burslu öğrencilerin ücret ödemeyecektir.)

Aşı Belgesi  :

Sizler birer sağlık personeli adayı olarak öncelikle kendi sağlığınızı ve daha sonra diğer kişilerin sağlıklarını korumak ile yükümlüsünüz. Bu sebeple sizlere mesleki uygulama dersleri vermeden evvel bulaşıcı hastalıklardan korumak amacıyla hepinizin aşılanmasını rica ederiz.

Kayıt işlemleri için geldiğinizde Fakültelere ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza (Eczane Hizmetleri ve Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama programları hariç) kayıt yaptıracak tüm öğrencilerimizin Hepatit A, Hepatit B aşıları ve Tetanoz aşısı olduğunu gösterir bir belge ile kayıt günü üniversitemizde bulunmanızı rica ederiz.

Not: Aşı ile ilgili işlemlerinizi bağlı bulunduğunuz Aile Sağlığı Merkezleri ve Özel Tıp Merkezlerinden temin edebililirsiniz.

İlk ve Acil Yardım Programını kazanan öğrenciler için; Aile Sağlığı Merkezlerinden alacağınız, sürücü belgesi almaya engel olmayan rapor almaları gerekmektedir. Program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması nedeniyle 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 17 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

E-Devlet Üzerinden Kayıt yapacaklar için:

Yeni kazandıkları Üniversitelere kayıt işlemlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, Üniversite e-kayıt işlemi ile Üniversitenin yer aldığı şehre gitmeye gerek kalmadan kayıt için gereklilikleri tamamlayabilirler. E-Devlet ekranı üzerinden kolayca gerçekleştirilebilen Üniversite e-kayıt işlemi, birkaç aşama ile gerçekleştirebilirler. Öğrencilerin başvuruyu tamamlamalarının ardından karekodlu belgeyi almaları gerekmektedir.

Bu hizmetten faydalanmak için “E-Devlet Kapısı” profilinizdeki e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin tanımlı ve doğrulanmış olması gerekmektedir. Eğer daha önce iletişim bilgilerinizi doğrulamadı iseniz, “Bilgilerimi Şimdi Güncelle” düğmesine basarak e-posta ve cep telefonu bilgilerinizi sisteme giriniz. Ekrandaki yönergeleri takip ederek her ikisini de doğrulanmış hale getiriniz.

Hizmete ilk girdiğinizde kayıt yaptırabileceğiniz Üniversitelerin listesi ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda “Lokman Hekim Üniversitesi’ni” seçmelisiniz ardından “Devam Et” düğmesine basarak bir sonraki aşamaya geçiniz.

Bu aşamada ekrandaki bilgileri dikkatle okuyunuz ve tümünün eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. Eğer tüm bilgiler eksiksiz ve doğru ise, sayfadaki tüm uyarı ve duyuruları okuyup anladı iseniz aşağıda bulunan alanlara “EVET” yazdıktan sonra “BAŞVUR” düğmesine basarak işleminizi tamamlayınız.

Bilgilerinizde eksiklik veya yanlışlık varsa işleme devam etmeyiniz.

Başvurunuzu tamamladığınızda ekranda barkodlu elektronik kayıt belgenizi görüntüleyeceksiniz. Burada “Dosyayı İndir” bağlantısını kullanarak dosyayı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Belgenizin çıktısını almak için tarayıcınızda bulunan “Yazdır” komutunu kullanmayınız.

Çıktı almak için önce belgeyi bilgisayarınıza indiriniz, ardından inen dosyayı açarak yazdırınız.

İpucu: Eğer belgenizi yazdırma imkanınız yok ise barkod numarasını ve T.C. Kimlik Numaranızı, belgeyi vereceğiniz kuruma iletmeniz yeterlidir. Barkod numaranızı ve T.C. Kimlik Numaranızı ilettiğiniz kişiler “Üniversite E-Kayıt” hizmetini kullanarak, belgenin bir kopyasını alabilir ve geçerliliğini kontrol edebilirler.

Lokman Hekim Üniversitesi 2019-2020 Yılı Eğitim-Öğretim Ücreti Ödeme Koşulları

Kesin kayıt öncesinde Üniversitemize gelmeden Eğitim-Öğretim Ücretini aşağıda verilen Banka Hesap numarasına ödeyebilirsiniz:

Üniversite hesap numaralarımız:

Lokman Hekim Üniversitesi Denizbank TR96 0013 4000 0156 1955 8000 01

Lokman Hekim Üniversitesi Albaraka Türk TR13 0020 3000 0773 6712 0000 01

Lokman Hekim Üniversitesi Kuveyt Türk TR54 0020 5000 0949 9623 8000 01

Öğrenim Ücretleri yatırılırken açıklama kısmına;

Öğrencinin Ad-Soyadı, T.C. No, Fakülte/Bölüm/SHMYO/Program adı yazılmalıdır.

 

2019-2020 öğrenim ücretleri için TIKLAYINIZ.

Bir yıllık eğitim-öğretim ücretinin tamamının kesin kayıt sırasında peşin ödenmesi halinde %7 indirim uygulanacaktır.

Eğitim-öğretim ücretinin ilk taksiti kesin kayıt sırasında (Güz dönemi), ikinci taksiti ise ikinci yarıyıl (Bahar dönemi) başında ödenecektir.

Üniversitemizin Otomatik Taksit Sistemi (OTS) anlaşması yaptığı bankalardan (Denizbank ve Albaraka Türk Bankaları; kayıt günlerinde bu Bankalar Üniversitemizde OTS işlemlerini gerçekleştireceklerdir) herhangi bir ücret, komisyon, vade farkı ve faiz ödenmeksizin yıllık ücretin tamamı 1 peşin ve +7 taksit olarak da ödeme yapılabilecektir.

NOT: Üniversitemizde kredi kartı, çek, senet, açık hesap şeklinde tahsilat
kabul edilmemektedir. Üniversite hesabına yatırılan tutarlarda açıklama
kısmına öğrencinin adı-soyadı ve bölüm bilgisi girilmesi zorunludur.

Sevgilerimizle,

Lokman Hekim Üniversitesi Rektörlüğü