X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

ECZACILIK FAKÜLTESİ 1. SINIF UZAKTAN EĞİTİM HAKKINDA

Eklenme Tarihi: 20 Mart 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla üniversitemizde eğitim ve öğretim süre.lerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için teorik derslerin 25 Mart 2020 Çarşamba gününden itibaren KEYPS üzerinden uzaktan eğitim uygulaması ile yürütülmesine karar verilmiştir.

Birinci sınıfta yer alan derslerimize ait detaylar aşağıda sunulmuştur.

1. Türk Dili II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II ve Bilgi Teknolojileri derslerimiz daha önce olduğu gibi uzaktan eğitim olarak devam edecektir.

2. İngilizce dersi eğitimlerinin Pearson ile uzaktan devam ettirilmesine karar verilmiştir.

3. Farmasötik Botanik, Anatomi, Fizyoloji, Halk Sağlığı, Tıbbi İlk Yardım dersleri için 16 Mart 2020’den itibaren üç haftalık ders dönemine ait sesli kayıt içeren ders sunumları, KEYPS sistemine 25 Mart 2020 tarihinden itibaren yüklenecektir. Bu şekilde derslerimizin eş zamanlı olmayan (asenkron) uzaktan eğitim (offline) olarak yürütülmesi sağlanacaktır.

4. Eczacılık Tarihi ve Deontoloji dersinin üç haftalık ders notu 25 Mart 2020 tarihinden itibaren KEYPS’e yüklenecektir.

5. Farmasötik Botanik Laboratuvarı dersimiz ileride belirleyeceğimiz bir takvim ile yürütülecektir.

6. Ara sınav takvimine ilişkin bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.

Bu süreçte sizlerden beklentimiz evlerinizden ayrılmamanız, temizliğinize dikkat etmeniz ve derslerinizi KEYPS üzerinden takip edip çalışmanızdır. Yeni gelişmelerin olması durumunda izlere e-posta ile bilgi verilecektir. Ayrıca, üniversitemiz web sayfasındaki bilgilendirmeleri de takip etmeniz beklenmektedir.

Sağlıklı günler diliyorum.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Belma GÜMÜŞEL

Dekan