X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

ECZACILIK FAKÜLTESİ 2. SINIF UZAKTAN EĞİTİM HAKKINDA

Eklenme Tarihi: 20 Mart 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla üniversitemizde eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için teorik derslerin 25 Mart 2020 Çarşamba gününden itibaren KEYPS üzerinden uzaktan eğitim uygulaması ile yürütülmesine karar verilmiştir.

İkinci sınıfta yer alan derslerimize ait detaylar aşağıda sunulmuştur:

1. Türk Dili II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II ve Bilgi Teknolojileri derslerimiz daha önce olduğu gibi uzaktan eğitim olarak devam edecektir.

2. İngilizce dersi eğitimlerinin Pearson ile uzaktan devam ettirilmesine karar verilmiştir.

3. Analitik Kimya II, Organik Kimya II, Biyokimya II, Fakülte seçmeli dersleri (Gıda Toksikolojisi, Tıbbi Bitkisel Ürünler, Eczacılıkta Girişimcilik) için 16 Mart 2020’den itibaren üç haftalık ders dönemine ait sesli kayıt içeren ders sunumları, KEYPS sistemine 25 Mart 2020 tarihinden itibaren yüklenecektir. Bu şekilde derslerimizin eş zamanlı olmayan (asenkron) uzaktan eğitim (offline) olarak yürütülmesi sağlanacaktır.

4. Biyoistatistik dersi bildiğiniz üzere bilgisayar laboratuvarında uygulamalı olarak yürütülmektedir. Bu nedenle ders notları KEYPS’e yüklenmeyecektir. Ancak, sorumlu öğretim üyemiz tarafından sizlere daha önce verilen çalışma materyali ve sunum notları ile bu dönemde gerekli çalışmaların yapılması önemlidir.

5. Analitik Kimya Laboratuvarı II ve Biyokimya Laboratuvarı derslerimiz ise ileride belirleyeceğimiz bir takvim ile yürütülecektir.

6. Ara sınav takvimine ilişkin bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.

Bu süreçte sizlerden beklentimiz evlerinizden ayrılmamanız, temizliğinize dikkat etmeniz ve derslerinizi KEYPS üzerinden takip edip çalışmanızdır. Yeni gelişmelerin olması durumunda sizlere e-posta ile bilgi verilecektir. Ayrıca, üniversitemiz web sayfasındaki bilgilendirmeleri de takip etmeniz beklenmektedir.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Belma GÜMÜŞEL

Dekan