X

Fast Access

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

İNGİLİZCE DERSİ GENEL SINAV H.K.

Eklenme Tarihi: 8 June 2021

Sevgili Öğrencilerimiz,

İngilizce sınav tarihleri ve süresine https://www.lokmanhekim.edu.tr/duyuru/lhu-tip-fakultesi-2020-2021-akademik-yili-bahar-donemi-genel-sinav-programi/ den ulaşabilirsiniz.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi ile Lisans ve Ön Lisans öğrencilerimizin İngilizce (Temel İngilizce I, İngilizce I, İngilizce A21 ve İngilizce B11) Genel Sınavları Pearson MyEnglishLab sisteminden gerçekleşecektir.

Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi ile tüm Lisans öğrencilerimizin Genel Sınavı Temel İngilizce I ve İngilizce A21, İngilizce B11 ve Ön Lisans öğrencilerimiz kitabın tümünden ve tüm bölümlerden sorumlu olacaktır. Sınavınızın toplam süresi 60 dakikadır.

Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi ile tüm Lisans öğrencilerimizin İngilizce Genel Sınavı 5 bölümden oluşmaktadır (Listening 10dk, Grammar 10dk, Vocabulary 10dk, Function 15dk ve Reading 20dk). Her bölüm için verilen süre sizlere önerilen süredir ve daha erken bitirdiğiniz takdirde bir sonraki bölüme devam edebilirsiniz.

ÖnLisans öğrencilerin İngilizce Genel Sınavı 5 bölümden oluşmaktadır (Listening, Grammar, Vocabulary, Pronunciation ve Reading).

ÖNEMLİ NOT-1: Sınavda kısıtlamalar kullanmanız (Örn. I am yerine I’m kullanın) gerekmektedir. Aksi takdirde, sistem tarafından cevabınız yanlış olarak değerlendirilecektir. Ayrıca, noktalama öncesi ara koymamanız gerekmektedir (örn. “If you are ill , you should see a doctor.” (YANLIŞ) yerine  “If you are ill, you should see a doctor.” (DOĞRU)).

NOT-2: Mesleki ve Medikal İngilizce sınavları KEYPS üzerinden yapılacaktır. Sınavınız bitirdiğiniz üniteye kadar 1 veya 2 bölüm olmak üzere açık uçlu sorular şeklinde olacaktır. Sınavınızın toplam süresi 30 dakikadır.

Pearson ve KEYPS Sınav kuralları ektedir. Lütfen kuralları dikkatlice okuyunuz!

Ekler:

Sevgilerimizle,

Lokman Hekim Üniversitesi

Sizi Arayalım