X

Fast Access

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

TIP FAKÜLTESİ BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ

Eklenme Tarihi: 20 September 2019

Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. Sınıf öğrencilerinin ‘Beyaz Önlük Giyme’ töreni bugün LHÜ konferans salonunda gerçekleştirildi.

Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ, LHÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL, LHÜ KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Celil GÖÇER, Malatya Turgut ÖZAL Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun BAY KARABULUT ve LHÜ Tıp Fakültesi akademik kadrosunun katılımlarıyla gerçekleşen törende fakülte öğrencilerine meslek hayatları kullanacakları beyaz önlüğün anlamı ve taşıdığı ağırlıktan bahsedildi.

LHÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ Lokman Hekim’in geçmişten günümüze gelen tıp geleneği ve ahlakını, Lokman Hekim Üniversitesi olarak Tıp Fakültesi dahil bütün öğrencilere aktarılacağını belirtti. Giydikleri beyaz önlüğün saflığı ve temizliği ifade ettiğini ve bu önlüğün vermiş olduğu güveni, hastalarına da yansıtmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL Tıp Fakültesini kazanan bütün öğrencilerimizin velilerini, başarılarının en büyük destekçisi olmalarından dolayı tebrik ederek, Tıp Fakültesi öğrencilerinden velilerini ayakta alkışlamalarını istedi ve duygu dolu anlar yaşattı.

Aileleri ile birlikte gelen öğrenciler meslek hayatlarının ilk beyaz önlüğünü giyerken, hem aileleri hem de kendileri çok heyecanlıydılar.