X

Fast Access

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548
Medical Laboratory Techniques MENU

Sıkça Sorulan Sorular

Eklenme Tarihi: 6 May 2020

Tıbbi laboratuvar teknikerliği programında mezuniyet koşulları nedir?

Programda öğrenim gören öğrencilerin, mezun olabilmek için 4.00 üzerinden en az 2.00 Genel Not Ortalamasına sahip olmaları ve öğretim programlarında öngörülen tüm derslerden en az 2.00 notu alarak başarılı olmaları gerekmektedir. Mezuniyet için kazanılması gereken minimum AKTS, 120’dir. 30 AKTS seçmeli derslerden, 90 AKTS zorunlu derslerden oluşmaktadır.

 

Lokman Hekim Üniversitesi Tıbbi laboratuvar teknikerliği programı öğrencilerinin staj imkanları nelerdir?

 Lokman hekim bünyesindeki üç hastanelerde staj imkanları bulunmaktadır.

 

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Eğitim-Öğretim dili nedir?

Eğitim-öğretim dili Türkçedir ve İngilizce hazırlık sınıfı bulunmamaktadır.

 

Tıbbi laboratuvar teknikerliği programına öğrenci kabulü için koşullar nelerdir?

ÖSYM tarafından yapılan YKS sınav sonuçlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar kayıt hakkı kazanmış olacaktır.

 

Tıbbi laboratuvar teknikerliği programında hangi dersler yer almaktadır?

2 yıllık yürütülen programda temel tıp bilimlerinden yoğun bir eğitim almaktadır. Mesleki dersler olarak biyokimya, mikrobiyoloji, immunoloji, laboratuvar yöntem ve hesaplamaları, patoloji, genetik, hematoloji gibi dersler yer almaktadır. Ayrıca üniversite bünyesindeki ortak seçmeli dersleri de alma imkanı bulunmaktadır.

 

Tıbbi laboratuvar teknikerliği programından mezun olan öğrenciler nerelerde çalışabilirler?

Tıbbi laboratuar teknikerleri, hastanelerde, tıp fakültelerinde, özel tahlil laboratuarlarında, diğer sağlık kuruluşlarının araştırma merkezlerinde, hıfzısıhha enstitülerinde ve gıda sanayii işletmelerinde çalışabilirler.

 

Öğrencilerin istedikleri zaman öğretim elemanlarıyla görüşebilmeleri mümkün müdür?

Öğrenciler, istedikleri zaman öğretim elemanlarıyla görüşebilir, onların görüşlerini alabilirler. Her öğrencinin danışman öğretim elemanı; ders seçimleri, stajlar gibi konularda öğrenciye yardımcı olacaktır.

 

Lokman Hekim Üniversitesi Tıbbi laboratuvar teknikerliği programı yeterli akademik kadroya sahip midir?

Lokman Hekim Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar teknikerliği programı ilgili alanlarında deneyimli öğretim elemanlarına sahiptir. Ayrıca, fiilen görev yapan güçlü bir misafir öğretim kadrosuna da sahiptir. Mevcut akademik kadromuz eğitime detaylarıyla hakim olan, eğitim kalitesinin iyileştirilmesi için çaba gösteren deneyimli bir kadrodur.

 

Tıbbi laboratuvar teknikerliği programının yan dal seçenekleri var mıdır?

Ameliyathane hizmetleri programının yan dal seçenekleri için yoğun bir çalışma gerçekleştirilmektedir.

 

Tıbbi laboratuvar teknikerliği programından mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavı ile hangi 4 yıllık bölümlere geçilebilir?

Tıbbi laboratuvar teknikerliği programından mezun olan öğrenciler; üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Biyoloji, Biyoteknoloji, Hemşirelik, Moleküler Biyoloji ve Genetik gibi lisans bölümlerine DGS ile geçiş yapabilirler.

Sizi Arayalım