X

دسترسی سریع

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548
MENU

İNGİLİZCE EK MUAFİYET SINAVI TARİHİ ERTELENDİ

Eklenme Tarihi: 13 October 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

İngilizce Muafiyet Sınavı 17 Ekim 2020, Cumartesi günü saat 13.00’de “Online” olarak LHÜ Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden (http://eys.lokmanhekim.edu.tryapılacaktır.

Sınav kuralları ve sınav sistemi kullanım kılavuzunu ekte bulabilirsiniz.

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ SINAVA GİRİŞ KILAVUZU

2020-2021 GÜZ DÖNEMİ ONLİNE EK İNGİLİZCE MUAFİYET SINAVI

ÖĞRENCİLERİMİZİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

 1. Sınav sistemi 17 Ekim 2020 Cuma günü saat 13:00- 14:00 arasında aktif olacaktır. Sınav toplam 100 sorudan oluşmakta olup, sınav süresi 60 dakikadır. Sınav Gramer, Kelime ve Okuma bölümlerinden oluşmaktadır.
 2. Sınavınız başlamadan önce sınav ekranında ilk gelen sayfada sınav süresince tabi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamanız gerekmektedir.
 3. Sınav “başlat” butonuna bastığınızda seçilen dersimize ait bir oturum oluşturulacak ve sınav anında her işlem bu oturum üzerinden gerçekleştirilir.
 4. Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görülecektir. Soruyu cevaplandırarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında geri gidilme imkânı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.
 5. Sınava giriş anından bitiş anına kadar yaptığınız her şey yasal işlemler için kayıt altına alınacaktır.
 6. Sınavın başlangıcından itibaren ilk 15 dakika içerisinde hiçbir öğrenci sınavı terk edemeyecek sınav ortamından ayrılamayacaktır.
 7. Her sınavın süresi dersin sorumlusu öğretim üyesi tarafından belirlenecek ve sizlere bildirilecektir.
 8. Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması, paylaşılması vb. yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır.
 9. Beklenmedik bir durum ile (elektrik, internet kesilmesi veya tarayıcıda problem oluşması vb) sınav süreciniz kesintiye uğradığında sistem dersin sorumlu öğretim üyesine otomatik olarak mesaj atacaktır. Öğretim üyesinin sorunu incelemesi sonucu size yeniden sınava girme hakkı vererek kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacaktır.
 10. Etik ihlalde bulunduğu tespit edilen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır.
 11. Sınav bitiminde, “sınavı bitir” tuşunu tıklayarak sınavınızı bitirmeniz gerekmektedir. Sınav bitir tuşuna basıp çıktıktan sonra tekrar ilgili dersin sınavına girmenize izin verilmeyecektir.
 12. Lokman Hekim Üniversitesi tarafından hazırlanmış olan sınav sorularının her hakkı Üniversiteye aittir. Her ne sebeple olursa olsun soruların tamamının veya bir kısmının Lokman Hekim Üniversitesi’nin yazılı izni olmadan; kopyalanması, fotoğraf çekilmesi veya herhangi bir yolla çoğaltılması, yayınlanması ya da kullanılması vb yasaktır. Bu yasağa uymadığı tespit edilen kişi veya kuruluşlar hakkında yasal işlemler başlatılacaktır.

Hepinize sınavlarınızda üstün başarılar dileriz.

Sevgilerimizle,

Lokman Hekim Üniversitesi