X

دسترسی سریع

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LİSANSÜSTÜ DERSLERİN YAPILMASI VE SİSTEMİN KULLANILMASI İÇİN VERİLECEK EĞİTİM HK.

Eklenme Tarihi: 9 October 2021

 

Sevgili  Lisansüstü Öğrencilerimiz,

Üniversitemiz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde eğitimlerini sürdürmekte olan Yüksek Lisans ve Doktora Programlarının eğitimleri 11 Ekim 2021 Pazartesi günü itibariyle başlayacaktır. Hepinize yeni dönemin hayırlı olmasını diliyor, Üniversitemiz programlarına yeni kayıt yaptıran öğrencilerimize Hoş geldiniz diyorum.

Lisansüstü derslerimizi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Döneminde, derslerimizin çevrimiçi olarak yürütülmesini planladığımız bölümlerini, Üniversitemizin Uzaktan Öğretim Yönetim Sistemi olan KEYPSSistemini kullanarak gerçekleştireceğiz.

Tüm lisansüstü programlarda eğitim vermekte olan öğrencilerimizin sisteme tanımlanmaları tamamlanmıştır. Sisteme giriş için Kullanıcı Adı ve Şifreniz T.C. Kimlik Numaranız olarak belirlenmiştir.

Lisansüstü derslerimizin gerçekleştirilmesinde lisansüstü eğitimin doğasına uygun olarak anlık senkron ders oluşturma yöntemiyle gerçekleştireceğiz. Bunun için siz değerli öğrencilerimizin, dersini aldığınız Öğretim Üyesi ile kuracağınız iletişim grupları aracılığı ile dersinizin tarih ve saatini öğrenerek hazır bulunmanız gerekmektedir.

Derslerinize katılabilmeniz için, belirlenen tarih ve saatteKEYPS sistemine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız, Sağlık Bilimleri Enstitüsü sekmesinden giriş yaptıktan sonra da, Öğrenci Rolü ile sisteme girmeniz gerekmektedir.

Ardından “Senkron Dersler” sekmesine tıklamanız ve aldığınız “dersin adı ve haftası” ile isimlendirilerek oluşturulan senkron dersin “Giriş” sekmesini tıklayarak derse giriş yapabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Sistemi 09.10.2021 Cumartesi günü saat 18.00 itibariyle kullanımınız için aktif hale gelecektir.

SENKRON DERSLERİMİZİN KAYIT ALTINA ALINMAYACAKTIR VE DERSLERİMİZE KATILIMINIZ TUTULAN LOG KAYITLARI İLE TAKİP EDİLECEKTİR.

Sisteme giriş ve derslerinize katılımınız ile ilgili olarak hazırladığımız video ekte bilgilerinize sunulmuştur. Sizlerle paylaştığımız videoya ayrıca KEYPS sistemindeki duyurular kısmından dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sizlere sisteme girişiniz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü altında senkron ders oluşturmanız ve sistemi etkin olarak kullanabilmeniz konusunda eğitim vermek üzere 09 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 18.30’de kısa bir online demo eğitimi verilecektir.

Eğitime katılmak için kullanacağınız link aşağıda bulabilirsiniz:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_OTkyZGVhNTYtODQwOS00MTg2LThjODMtODNiMzJmYzAzM2E4%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%229ee83bdf-dd8b-4555-a81b-643108fce2e3%22%2c%22Oid%22%3a%2219c8141d-923e-44eb-9d45-1b23166bec72%22%7d
Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki derslerin KEYPS üzerinden gerçekleştirilme süreçlerinden Enstitü KEYPS Koordinatörümüz Doç. Dr. Meltem Meriç sorumludur.Yaşanan sorunlar hakkında bilgi almak ve çözüme ulaştırılması konusunda meltem.meric@lokmanhekim.edu.tr adresinden  ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Lokman Hekim Üniversitesi

 

SBE KULLANIM KILAVUZU (EĞİTİCİ)

KEYPS KULLANICI VİDEOSU