X

دسترسی سریع

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

2021 YKS SONUÇLARINA GÖRE KAYIT İŞLEMLERİ

Eklenme Tarihi: 7 September 2021

Sevgili Lokman Hekim Üniversitesi Öğrencileri

“Üniversitenize Hoş Geldiniz”

2021 YKS Sonuçlarına Göre Kayıt İşlemleriniz:

 • Elektronik kayıtlar E-Devlet üzerinden 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. E-Devlet üzerinden kayıt yapabilmek için öncelikle eğitim ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir (Tam burslu kazanan öğrencilerimiz bu kapsam dışında yer almaktadır).
 • E-devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerimizin, belirtilen kayıt evraklarını en geç 24 Eylül 2021 tarihine kadar Öğrenci İşleri Koordinatörlüğü’ne teslim etmesi gerekmektedir.
 • E-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylarımızın kayıtları 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında 08:30-18:30 saatleri arasında Öğrenci İşleri Koordinatörlüğü’nde şahsen gerçekleştirilecektir.

 

Kayıt Adresi:   Lokman Hekim Üniversitesi

Söğütözü Mahallesi, 2179. Sokak No:6, Çankaya-ANKARA

Kayıt İçin Gerekli Evraklar:

1) Başvuru formu için tıklayınız

2) 8 adet vesikalık fotoğraf (Fotoğrafların arkasına T.C. kimlik numarası ve kazanılan program yazılacaktır)

3) Lise diploması aslı veya e-devlet çıktısı ya da geçici mezuniyet belgesi

4) Nüfus cüzdanı fotokopisi

5) Nüfus kayıt örneği (e-devlet üzerinden alınacaktır)

6) Adres beyanı (e-devlet üzerinden alınacaktır)

7) Adli sicil formu / askerlik beyan formu (e-devlet üzerinden alınacaktır)

8) ÖSYM sonuç ve yerleştirme belgesi

9) ÖSYM tercih formu

10) Eğitim ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu

Eğitim Ücretleriniz: 

Eğitim ücretlerimize ait bilgi aşağıda bulunan linkte yer almaktadır. https://www.lokmanhekim.edu.tr/aday-ogrenci/siralama-kontenjan/

2021-2022 Akademik yılı eğitim ücreti ödemeleri aşağıdaki şekilde yapılacaktır:

Ödeme Seçenekleri:

 • Peşin Ödeme

Bir yıllık eğitim-öğretim ücretinin tamamının kayıt zamanında, peşin ödenmesi halinde %10 indirim uygulanacaktır. Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası’nın bütün şubelerinden “Lokman Hekim Üniversitesi” ödemesi olarak bildirilip, öğrencinin T.C. Kimlik numarası verilerek ödeme yapılabilecektir. Ödenecek tutarlar Üniversitemiz tarafından bankaların sistemlerine yüklenmektedir.

 • 2 Taksit ile Ödeme

Bir yıllık eğitim-öğretim ücretinin ilk taksiti kayıt zamanında (Güz dönemi), ikinci taksiti ise ikinci yarıyıl (Bahar dönemi) başında ödenecektir. Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası’nın bütün şubelerinden “Lokman Hekim Üniversitesi” ödemesi olarak bildirilip, öğrencinin T.C. Kimlik numarası verilerek ödeme yapılabilecektir.  Ödenecek tutarlar Üniversitemiz tarafından bankaların sistemlerine yüklenmektedir.

 • 1 Peşin + Geri Kalanı 7 Taksit İle Ödeme (Otomatik Tahsilat Sistemi)

Üniversitemizin Otomatik Tahsilat Sistemi (OTS) anlaşması yaptığı bankalardan (Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası ve Finans Katılım Bankası) herhangi bir ücret, komisyon, vade farkı ve faiz ödenmeksizin, bankaların ödemeyi yapacak kişiye onay vermesi şartıyla yıllık ücretin tamamı 1 peşin ve +7 taksit olarak ödeme yapılabilecektir. Bu işlem Türk Ekonomi Bankası ve Garanti Bankası’nın bütün şubelerinden, Finans Katılım Bankası’nın ise sadece Ankara Çukurambar Şubesi’nde gerçekleştirilebilecektir. OTS (KMH) sözleşmesi imzalanmadan ve 1.taksit ödenmeden kayıt işlemi yapılmayacaktır.

OTS ile ödeme yapabilme koşulları:

 Banka tarafından yapılacak araştırma sonucu olumlu olan ve gelirini belgeleyebilen kişiler OTS sistemi ile ödeme yapabileceklerdir.

Banka gerekli görmesi halinde kefil veya ek teminat talep edebilecektir.

Başvurulan şubede olası sorunlarda aşağıdaki kişiler veya gidilen şubenin yetkilisine ulaşabilir.

TEB Çankaya Ankara Şubesi personel iletişim bilgileri:

Esra Barış

Şube telefon: 08502041797

GSM: 05548703072

Mail: esra.baris@teb.com.tr

Merve Ecem Arslan

Şube telefon: 08502049841

GSM:05533299814

Mail: merveecem.arslan@teb.com.tr

Ezgi Eren

Şube telefon: 08502041065

Mail: ezgi.eren@teb.com.tr

Garanti Bankası Mustafa Kemal Şubesi (Ankara)

Ayşen  Hanım: 0312 203 38 16

Ceren İşleyen : 0312 203 38 11

Melike Okur   : 0312 203 38 13

Finans Katılım Bankası Çukurambar Şubesi (Ankara)

Cüneyt Güvenç : 0554 905 55 31

Bekir Erdeğer    : 0535 846 27 96

Önemli not: Üniversitemizde nakit, çek, kredi kartı, havale/EFT, açık hesap şeklinde tahsilat yapılmamaktadır. Bütün ödemeler banka şubelerinde yapılacaktır.

Tercih indirimi, şehit, gazi indirimi, kardeş indirimi, ÖSYM başarı bursu (Türkiye derecesi) hak eden öğrencilerimizin dilekçe örneği kayıt sırasında başvuru yapmaları gerekmektedir.

2021 YKS sonucu Lokman Hekim Üniversitesi’nin Türkçe eğitim verilen (Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık ve Spor Bilimleri Fakülteleri) lisans bölümlerine yerleşen öğrencilerimizin dikkatine:

15 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 10:00’da online (çevrimiçi) olarak KEYPS Sistemi üzerinden (https://keyps.lokmanhekim.edu.tr/system/login) İngilizce muafiyet sınavı yapılacaktır. İngilizce muafiyet sınavı çoktan seçmeli toplam 80 sorudan oluşmaktadır ve 60 dakika sürelidir.

 • Sınav, saat 10:00’da aktif olarak yapılacak ve saat 11:00’da otomatik olarak sonlandırılacaktır.
 • Sınav; dinleme, kelime bilgisi, okuduğunu anlama ve dil bilgisiolmak üzere dört alandan oluşmaktadır.
 • Sınavda cevaplandırdığınız doğru soru sayısına bağlı olarak, devam edeceğiniz İngilizce kurunuz (A1, A2, B1) belirlenecektir. Sınava girmeyen öğrenciler en temel seviyeden başlatılacaktır.
 • 11 Eylül 2021 Cuma günü saat 13:00-17:00saatleri arasında “demo sınav”   gerçekleştirilecektir. Sınav öncesi tüm öğrencilerimize sınava giriş kullanıcı adı ve şifresi verilecektir.
 • İngilizce muafiyet sınavına sadece 2021 YKS sonucuna göre Üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler girecek olup, kayıtlı öğrencilerimiz bu sınava giremeyecektir.
 • Sınav sonucunuz ve düzeyiniz, 16 Eylül 2021 saat 17:00 itibariyle üniversitemizin web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

2021 YKS Sonucuna göre Lokman Hekim Üniversitesi’nin İngilizce eğitim verilen bölümlerine (Tıp ve Eczacılık Fakültesi) yerleşen öğrencilerimizin dikkatine:

Muafiyet Durumu:

Lokman Hekim Üniversitesi İngilizce Hazırlık Eğitim Öğretim Yönergesinin 10. maddesinin 5. fıkrasının 2. bendine göre İngilizce hazırlık eğitimi muafiyet şartları aşağıda yer almaktadır.

 • En az son üç yılında, öğretim dili olarak belirlenen İngilizcenin anadili olarak konuşulduğu bir ülkede, o ülke vatandaşlarının devam ettiği ortaöğretim kurumlarında eğitim görüp, ortaöğrenimini bu kurumlarda tamamlayanlar,
 • Yükseköğretim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarında aşağıda yer alan tablodaki belirtilen asgari puanları alanlar ile Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan merkezi ulusal yabancı dil sınavlarında (YDS/YÖKDİL) 85 ve üzeri puan alanlar İngilizce hazırlık programından muaf kabul edilirler.
LHÜ-Muafiyet Sınavı TOEFL-IBT PTE FCE CAE CPE
(LHÜ-İYS) (100 üzerinden) (120 üzerinden) (90 üzerinden) (Bant usulü) (Bant usulü) (Bant usulü)
65 ve üstü 80 ve üstü 53 ve üstü C ve üstü C ve üstü C ve üstü

 

 • Eşdeğerliği kabul edilen ulusal ve uluslararası sınavlardan alınan sınav sonuç belgelerinin son iki yılda alınmış olması zorunludur.Bu belgelerin akademik takvimde belirlenen ders ekleme-silme tarihleri bitimine kadar Üniversitemiz Yabancı Diller Koordinatörlüğü’ne teslim edilmesi ve bu birim tarafından onaylanması gerekir.

Düzey Belirleme/Muafiyet Sınavı:

Üniversitemiz muafiyet ve düzey belirleme sınavı ayrı ayrı yapılacaktır. Düzey belirleme sınavı 14 Eylül 2021 Salı günü online-çevrimiçi olarak yapılacak olup sınav sonuçları aynı gün akşam web sayfamızda ilan edilecektir.

Muafiyet sınavı ise 16 Eylül 2021 Perşembe günü iki aşamalı yapılacak olup, ilk aşaması yüz yüze (okuma-dinleme), ikinci aşaması ise yine yüz yüze (yazma-konuşma) şeklinde yapılacaktır. Bu sınavlarda başarısız olan öğrenciler İngilizce hazırlık sınıfına kayıt yaptıracaklardır.

İngilizce Hazırlık sınıfı akademik takvimine aşağıdaki linkten ulaşılabilirsiniz:

link:https://www.lokmanhekim.edu.tr/wp-content/uploads/2021/08/%C4%B0ngilizce-Akademik-Takvim-Revizyonu223.pdf

2021 YKS sonucuna göre Lokman Hekim Üniversitesi’nin İngilizce eğitim verilen  bölümlerine (Tıp ve Eczacılık Fakültesi) yerleşen öğrenciler için yapılacak İngilizce düzey belirleme sınavına yönelik uygulama esasları:

1.Sınav 14 Eylül 2021 Salı günü saat 10:00-11:00 arasında KEYS sistemi üzerinde aktif olacaktır. Sınav öncesi tüm öğrencilere kullanıcı adı ve şifresi verilecektir. Sınav toplam 80 sorudan oluşmakta olup sınav süresi 60 dakikadır. Sınav Dinleme, Dilbilgisi, Kelime ve Okuma bölümlerinden oluşmaktadır.
2. Sınavınız başlamadan önce sınav ekranında ilk gelen sayfada sınav süresince tabi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamanız gerekmektedir.
3. Sınav “başlat” butonuna bastığınızda seçilen dersimize ait bir oturum oluşturulacak ve sınav anında her işlem bu oturum üzerinden gerçekleştirilir.
4. Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görülecektir. Soruyu cevaplandırarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında geri gidilme imkânı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.
5. Sınava giriş anından bitiş anına kadar yaptığınız her şey yasal işlemler için kayıt altına alınacaktır.
6. Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması, paylaşılması vb. yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır.
7. Beklenmedik bir durum ile (elektrik, internet kesilmesi veya tarayıcıda problem oluşması vb.) sınav süreciniz kesintiye uğradığında, yapılacak inceleme sonucuna göre, tekrar sınava girme hakkı verilebilecektir.
8. Etik ihlalde bulunduğu tespit edilen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır.
9. Sınav bitiminde, “sınavı bitir” tuşunu tıklayarak sınavınızı bitirmeniz gerekmektedir. Sınav bitir tuşuna basıp çıktıktan sonra tekrar ilgili dersin sınavına girmenize izin verilmeyecektir.
10. Lokman Hekim Üniversitesi tarafından hazırlanmış olan sınav sorularının her hakkı Üniversiteye aittir. Her ne sebeple olursa olsun soruların tamamının veya bir kısmının Lokman Hekim Üniversitesi’nin yazılı izni olmadan; kopyalanması, fotoğraf çekilmesi veya herhangi bir yolla çoğaltılması, yayınlanması ya da kullanılması vb. yasaktır. Bu yasağa uymadığı tespit edilen kişi veya kuruluşlar hakkında yasal işlemler başlatılacaktır.

Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizin Dikkatine:

Kayıt işlemleri ile ilgili olarak yukarıda yer alan tüm açıklamalar ve gerekli evraklar siz değerli öğrencilerimiz için de geçerlidir. Bunlara ek olarak kayıt esnasında diploma ve transkriptinizin orijinali ve bu belgelerin noter onaylı tercümeleri, denklik belgesi, pasaport ve dil yeterlilik belgesinin de yanınızda bulunması gerekmektedir.

Türkçe Seviye Belirleme Sınavına Girecek Yabancı Uyruklu Öğrencilerimiz:

Lokman Hekim Üniversitesi Dil Eğitim Merkezi (DİLMER) tarafından; Üniversitemize kabul edilen yabancı uyruklu öğrencilerimizin Türkçe seviyesini belirlemek veya Türkçe bildiğini belgelemek isteyen yabancı uyrukluların katılabileceği “Türkçe seviye belirleme ve belgelendirme” sınavları yapılacaktır.

Sınav takvimine ait link: https://www.lokmanhekim.edu.tr/duyuru/dilmer-turkce-sinavi-hk-2/ erişebilirsiniz.

Türkçe bilen ancak Türkçe belgesi olmayan tüm öğrencilerin bu sınava girmesi gerekmektedir.

Yapılacak sınav sonucunda Türkçe seviyesi B1 ve üstü çıkan öğrencilere sertifika verilecektir.

Sınavda yeterli seviyeyi sağlayamayan öğrenciler LHÜ DİLMER’de kursa kayıt yaptırabilirler.

LHÜ DİLMER kurs genel bilgileri ve kurs ücretleri için buraya tıklayınız. 

Sınav dört beceri “okuma, dinleme, yazma, konuşma” bölümlerinden oluşmaktadır. Kurs detayları için tıklayınız. 

Sınav (online) yapılacak olup sınav tarihleri aşağıda yer almaktadır.

25 Ağustos 2021           08 Eylül 2021         22 Eylül 2021

Sevgilerimizle,

Lokman Hekim Üniversitesi