X

دسترسی سریع

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548
MENU

II. ONLINE LOKMAN HEKİM ECZACILIK GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eklenme Tarihi: 27 May 2021

Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesinde düzenlenen II. Lokman Hekim Eczacılık Günü etkinliği 27 Mayıs 2021 Perşembe günü uzman konuşmacıların ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki farklı eczacılık fakültelerinde okuyan öğrencilerinin katılımları ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir. 

Açılış konuşmalarını Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Dr. Mehmet ALTUĞ, Rektör Sayın Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Belma GÜMÜŞEL’ in yaptığı etkinlikte “Tıbbi Bitkilerden İlaca Giden Yolda Başarı Öyküleri” ve “Klinik Eczacılık Uzmanlığına Genel Bir Bakış” konuları ele alınmıştır.

300’ün üzerinde katılımcının kayıt yaptırdığı etkinliğin ilk bölümünde; Prof. Dr. Erdal BEDİR “Bitkisel Kaynaklarımızdan Katma Değeri Yüksek Fitokimyasallara ve İlaç Adayı Bileşiklere Uzun Bir Yolculuk” ve Prof. Dr. İrem Tatlı ÇANKAYA “Bitkisel Tıbbi Ürün Üretim/Gelişim Sürecinde Bilgi Birikimin Öyküsü” başlıklı sunumları ile katılımcılara oldukça değerli bilgilerini aktarmışlardır.

Etkinliğin öğleden sonraki ikinci bölümünde Prof. Dr. Gülbin ÖZÇELİKAY ve Prof. Dr. Kutay DEMİRKAN “Eczacılıkta Uzmanlık Kurulunun Bakışı” ve “Klinik Eczacılık Uzmanlık Eğitiminde Neredeyiz?” temalı sunumları ile Klinik Eczacılık Uzmanlık Eğitimini farklı boyutları ile ele almışlardır.

Programın son bölümünde ise Dr. Ecz. Onur GÜLTEKİN ve Uzm. Ecz. Erhan TAN, hastanede görev yapan uzman klinik eczacı ve uzmanlık öğrencisi bakış açıları ile klinik eczacılığın sahadaki uygulamaları hakkında edindikleri deneyimlerini paylaşmışlardır.

Sizi Arayalım