X

دسترسی سریع

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548
Anestezi MENU

Sıkça Sorulan Sorular

Eklenme Tarihi: 11 July 2019

Anestezi Teknikeri kimdir?

Her türlü ameliyat için hastanın uyutulması sırasında bir Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı doktorun eşliğinde ya da yönlendirmeleri doğrultusunda anestezi işlemlerinin güvenli bir şekilde başlatılması, sürdürülmesi ve sonlandırılması için gerekli işlemleri yapan/yapma becerisine sahip olan sağlık teknikeridir.

 

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Anestezi Programının amacı nedir?

Sağlık alanında disiplinler arası işbirliği ve ekip çalışması yapabilen, evrensel değerler ışığında bilim ve teknoloji birikiminden yararlanarak ülkenin gereksinim duyduğu sağlık hizmetleri alanında mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı ve nitelikli yardımcı sağlık personeli yetiştirmektedir.

 

Anestezi programına öğrenci kabulü için koşullar nelerdir?

ÖSYM tarafından yapılan YKS sınav sonuçlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar kayıt hakkı kazanmış olacaktır.

 

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Eğitim-Öğretim dili nedir?

Eğitim-öğretim dili Türkçedir ve İngilizce hazırlık sınıfı bulunmamaktadır.

 

Öğrencilerin istedikleri zaman öğretim elemanlarıyla görüşebilmeleri mümkün müdür?

Öğrenciler, istedikleri zaman öğretim elemanlarıyla görüşebilir, onların görüşlerini alabilirler. Her öğrencinin danışman öğretim üyesi; ders seçimleri, stajlar gibi konularda öğrenciye yardımcı olacaktır.

 

Lokman Hekim Üniversitesi Anestezi programı öğrencilerinin staj imkanları nelerdir?

Lokman hekim hastanelerinde staj imkanları mevcuttur.

 

Anestezi programında zorunlu yaz stajı var mıdır?

Anestezi programında zorunlu yaz stajı uygulaması vardır. Yaz stajı 1. Sınıf bahar dönemi bitimi sonrasında 2. Sınıf Güz dönemine başlama arasındaki zaman diliminde 20 iş günü (160 saat) olarak yapılmaktadır.

 

Anestezi programında mezuniyet koşulları nedir?

Anestezi programda öğrenim gören öğrencilerin, mezun olabilmek için 4.00 üzerinden en az 2.00 Genel Not Ortalamasına sahip olmaları ve öğretim programlarında öngörülen tüm derslerden en az 2.00 notu alarak başarılı olmaları gerekmektedir. Mezuniyet için kazanılması gereken minimum AKTS, 120’dir. Öğrencilerin aynı zamanda zorunlu stajlarını belirtilen sürede ve özellikte tamamlamaları zorunludur.

 

Anestezi programının çalışma olanakları nelerdir?

Anestezi programından mezun olan öğrenciler kamu ya da özel sektöre ait sağlık kuruluşlarında yer alan ameliyathanelerde, yoğun bakımlarda, özel kliniklerde, doğum evlerinde, ayılma odalarında, resüsitasyon, ağrı tedavi ünitesi ve araştırma bölümlerinde çalışabilmektedir.

 

Anestezi programından mezun olduktan sonra Dikey Geçiş Sınavı ile hangi 4 yıllık bölümlere geçilebilir?

Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Sizi Arayalım