X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ’NDEN İLK YERLİ VE MİLLİ ÜROLOJİK EĞİTİM SİMÜLATÖRÜ

Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2021

Mediderman Sağlık ve Danışmanlık Limited Şirketi’nin Prof. Dr. Emre Huri ile birlikte geliştirdiği ilk yerli ve milli ürolojik eğitim simülatörü MedicaUroSim tanıtıldı.

16 Nisan 2021 tarihinde Lokman Hekim Üniversitesi Sağlıkta inovasyon ve Simulasyon Merkezi’nde(SINERG) pandemi kuralları da gözetilerek gerçekleşen MedicaUroSim eğitimine 120’nin üzerinde çevrimiçi ve 30 kişilik bir fiziki katılımcı ile gerçekleştirilmiştir.

Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bülent GÜMÜŞEL “Hem yazılım hem donanım ile birlikte gerçek hasta senaryolarını kullanan endoskopik prosedürlerin kullanıldığı MedicoUroSim similatörü Üniversitemiz çatısı altında kendi alanında yeni ve öncü olmasıyla bizleri heyecanlandırmış ve gururlandırmıştır.” Dedi.

SINERG müdürü Prof. Dr. Emre Huri ‘ Geliştirilen bu sistem SINERG bünyesinde kurulan laboratuvarlarda yerini alacak. Bu sayede öğrenci arkadaşlarımız kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklardır. Özellikle hibrit(hem fiziki hem çevrimiçi) eğitim modellinin uygulanması noktasında da öncü olacaktır’ dedi.

Geliştirilmesine 2018 yılında başlanan ve 2020 yılında TÜBİTAK tarafından desteklenen bu proje ülkemizde cerrahi simülatör olarak yerli ve milli bir teknoloji olarak göze çarpıyor.

Mediderman firması özellikle tıp eğitiminde karşılaşılan eğitim materyalleri eksikliğini gidermek için çalışmalarına devam ediyor.

2021 yılı sonunda tamamlanması beklenen bu proje ile beraber ülkemizden çıkan bir eğitim simülatörünün dünyanın her yerinde kullanılabilmesi imkanına sahip olunacaktır.

Mediderman CEO’su İbrahim Balaban ‘Geliştirdiğimiz bu sistem ile beraber ülkemize yerli ve milli bir sistem geliştirmiş olacağız. Bu sayede dünyada bu simülatörlere sahip olan ülkeler arasına girmiş olacağız’.