X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEK POTA LİSE PROJESİ

Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2021

Lokman Hekim Üniversitesi, Ankara’da lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerimizin yarışmacı karakterlerini sahada gösterebilecekleri, Fair Play (Adil Oyun) ruhundan ödün vermeden, rekabet duygusunu en üst düzeyde yaşayabilecekleri “Tek Pota Lise” adıyla bir basketbol turnuvası organize etmeyi planlıyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ankara’daki devlet ve özel okul öğrencilerinin katılabileceği Tek Pota Lise turnuvası her okulu temsilen 3+2 oyuncu ile oynanabilecek, kazanan ilk üç okul ve öğrencilerine güçlü bir ödül sağlanacaktır. Organizasyon hedefi 2021-2022 eğitim öğretim yılında Ankara’da, bir sonraki yıl İç Anadolu’da ve nihai hedef olarak sonraki yıllarda Türkiye’deki bütün okulların katılabileceği bir basketbol ligi oluşturmayı amaçlamaktadır.

Planlanan Tek Pota Lise projesi kapsamında Gençlik Spor Bakanlığı Ankara İl Müdürü Mustafa ÇELİK’in üniversitemize teşrifleri ile 20.08.2021 tarihinde Lokman Hekim Üniversitesi ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Ankara İl Müdürü Mustafa ÇELİK Tek Pota Lise projesi sayesinde liseler arasında etkileşimin artırılması, öğrenciler arasında kaynaşmanın sağlanması, salgın sürecinden ötürü uzak kalınan sosyalliğin tekrar kazanılması, basketbol faaliyetleri aracılığıyla spor kültürünün ve turnuva bilincinin kazanılması temennilerinde bulundu.