X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

2020 HEMŞİRELİK YILI VE PANDEMİ SÜRECİ WEBİNAR PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eklenme Tarihi: 2 Haziran 2020

“2020 Hemişirelik Yılı ve Pandemi Süreci” webinar paneli Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma ÖZ moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Fatma ÖZ; pandemi sürecinde Psikiyatri Hemşireliği Derneği, THD ile psikososyal destek sağladıklarını  ve “KORDEP” ile psikososyal boyutta online desteğin sağlandığı ve sağlanmaya devam ettiği, akut süreç sonrası karşılaşılacak post travmatik stres bozuklukları içinde hazır oldukları belirtti. Pandemi süreci içerisinde  psikolojik sağlamlığımızı geliştirdiğimizi ve sabrı öğrendiğimizi; kriz yönetimini hemşireler olarak çok iyi bilmemiz gerektiğini vurguladı. Panele konuşmacı olarak;

  • Prof. Dr. Sevgi HATİPOĞLU; “Hemşirelik Kariyerinde İlk Büyük Etkiyi Yaratanlar” konusuyla hemşirelik mesleğine verdikleri değer ile yaşan ve etki gösteren liderlerimizi, hemşirelik mesleğine verdikleri değer,etki nereden başlıyordu, acaba onlar, bizler hangi soruyla, kimden etkilenerek bu mesleğin profesyonel bir üyesi haline gelmekte bizleri neler etkiliyora  dikkat çekerek  bizleri hemşirelik tarihimize  götürdü.
  • LHÜ  Ankara Hastenesi Hemşiresi Çiğdem ÖZTÜRK; “2020 Hemşire Yılı ve Pandemi Süreci” konusuyla; özellikle hemşirenin  profesyonel bir ekip üyesi olduğu ve hemşirelik bakımınız tüm şartlarda bakım standartları ve profesyonellik çerçevesinde sürdürülmesi gerektiğine dikkat çekti.
  • LH Akay Hastanesi Hemşiresi Nilüfer CEYLAN; ” Pandemi Sürecinde Hemşirelerin içinde bulunduğu Durum” konusuyla; hemşirelik mesleğini “aşk” olarak tanımlayarak, yaşadıkları güçlüklerden ve özellikle de göz ardı edilen duygularına dikkat çekerek devam eden süreçte “GÜCÜMÜZÜN FARKINDAYIZ !!!”  ve duygularımızı gözardı etmeden süreci başarılı bir şekilde yönettiklerini bizlerle paylaştı.
  • LH Etik Hastanesi Acil Servis Rehber Hemşiresi Başak KÖK; ” COVİD-19 ve Acil Servis Süreci” konusuyla pandemi sürecinde bireyin acil servisten ilk kabulünden tüm aşamalara kadar nasıl bir süreçten geçtiği ve hemşireler olarak karşılaşılan akut durumları ve neler yaptıklarını bizlerle paylaştı.
  • LHÜ SBF Hemşirelik 2. Sınıf Öğrencisi Elif Nur TALAZ; “Pandemi Sürecinde Öğrenci Hemşire Olmak” konusuyla; sürecin başlamasıyla uzaktan eğitim ile ilgili yaşadıkları kaygıları dile getirdi ve üniversitemizin süreci iyi yönettiğini, şuan daha uyumlu bir şekilde eğitimlerini sürdürdüklerini, “öğrenci olarak hemşirelik” ‘den bahsetti.