X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTELERİ DEKANLAR KONSEYİ (SPORDEK) 9. GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2021

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığı ile Dekanlar konseyinin ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği “Dokuzuncu Genel Kurul Toplantısı” 10.02.2021 tarihi saat 14:30’de Microsoft Teams üzerinden online yapıldı.

Toplantıya Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ’de katıldı. Üç (3) saat kadar süren toplantıda Spor Bilimleri alanındaki konular çok kapsamlı bir şekilde görüşüldü. Toplantıda bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ, Spor Bilimleri Fakültelerinin Gençlik ve Spor Bakanlığının ihtiyaç duyduğu personeli yetiştirmedeki önemini vurguladı. Bakan yardımcısı buna ek olarak gönüllülük uygulamalarının gereği ile gençlik merkezleri ve genç ofislerin üniversitelerde hayata geçirilmesinin önemine işaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanı Şükrü YILMAZ ise bilimsel işbirliğinin çok gerekli olduğunu ve bilim kurulları kurulacağını ifade etti ve spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün fonksiyonlarını açıklayan bir konuşma yaptı.

Üniversitemizi temsilen toplantıya katılan Prof. Dr. Fehmi TUNCEL, Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi olarak gönüllülük çalışmaları dersini tüm üniversite öğrencilerinin alabileceği bir ders olarak programa koyan ve genç ofisi faaliyete geçiren Ankara’daki ilk üniversitelerden birisi olduğumuzu ifade etti. Geçen yıllar ve dönemlerde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Bilim Kurulu üyesi olarak yaptığı çalışmalardaki bilgi ve tecrübelerini konuşmasında paylaştı ve her türlü işbirliği için hazır olduğumuzu ifade etti. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus ERSÖZ de, teşekkür ederek Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tecrübelerimizden yararlanmak istediklerini ifade etti.