X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548
Öğrenci İşleri Koordinatörlüğü MENU

Dikey Geçiş

Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2020

Meslek Yüksek Okulları ile Açık Öğretim Ön Lisans Programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin eğitimlerini Üniversitemizde tamamlamalarından memnuniyet duyarız.

  • Mezun oldukları alanların devamı niteliğindeki lisans programlarımıza dikey geçiş ile ilgili yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülmekte olup, öğrenci alınacak programlarımıza ilişkin bilgiler her yıl ÖSYM tarafından yayınlanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Kılavuzunda yer almaktadır.
  • Adaylarımızın dikey geçiş yoluyla üniversitemize kayıt yaptırabilmeleri için DGS sınavına girmeleri, DGS Kılavuzunda yer alan Üniversitemiz Programlarını tercih etmeleri ve ÖSYM ile bu programlarımıza yerleştirilmeleri gerekmektedir.
  • Üniversitemizde öğrenime başlama hakkı elde eden öğrencilerin ön lisans eğitimleri sırasında almış oldukları derslere ilişkin transkript ve ders içerikleri ilgili Yönetim Kurulu tarafından incelenerek (Kredi ve AKTS’leri ve ders içerikleri dikkate alınarak) eşdeğer kabul edilenlere ders muafiyeti verilir ve kayıt olduğu programdan alması gereken dersler belirlenir ve Yönetim Kurulu Tarafından uygun görülen sınıfa kaydı yapılır.

Ön lisans mezuniyet alanlarına göre dikey geçiş yapabilecek lisans programları ve kontenjan bilgileri için TIKLAYINIZ.