• TR | EN
 • II.Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Özel Konular Kongresi 16-18 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi. II.Kongrenin ana konusunu İnmede Fizyoterapi ve Rehabilitasyon oluştururken, dünyada sık görülen bir sağlık sorunu olan inmenin tedavisinde rehabilitasyon süreçlerinin önemi tartışıldı.

  Başkanlığını Sayın Prof. Dr. Ayşe KARADUMAN’ın üstlendiği kongrenin düzenleyicisi Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, kongrenin destekleyicisi ise MİA Yaşam Merkezi oldu.

  MİA Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede, çok disiplinli ve güncel yaklaşımların önemi tartışılırken, teknolojik uygulamalardan fonksiyonel MRI uygulamalarına kadar geniş bir kapsamı bulunan konular dinleyicilerle buluştu. Sunulan bildirilerin ise Türk Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Dergisi’nde yayınlanacağı belirtildi.

  Kongre, son gününde üç uygulamalı kurs ile tamamlandı. Uygulamalı kursların tamamı Lokman Hekim Üniversitesi C Blok Laboratuvarlarında yapıldı.

  Onlarca değerli akademisyenin katılım gösterdiği kongreye ilgi büyük olurken, tüm paydaşlarla konunun tartışılması kapsamında yeni açılımlara ilerlenmesi ve örnek bir rehabilitasyon merkezi konsepti olarak MİA Yaşam Merkezi’nde yeniden birlikte olma niyeti ile kongre sonlandırıldı.  Login Lokman Hekim Online
  Whatsapp destek
  Aday Öğrenci

  Sizinle iletişime geçebilmemiz ve detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

  Aday Öğrenci