X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

2020 – 2021 AKADEMİK YILI BAHAR YARIYILI YAN DAL BAŞVURULARI HAKKINDA

Eklenme Tarihi: 6 Ocak 2021

2020 – 2021 AKADEMİK YILI BAHAR YARIYILI YAN DAL BAŞVURULARI 

Üniversitemize Yan Dal başvuruları 24 Nisan 2010 Tarih ve 27561 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Ana Dal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve Üniversitemiz Çift Ana Dal ve Yan Dal Programı Yönergesi hükümleri uyarınca yapılmaktadır.

Başvuru Koşulları

  1. Öğrencinin başvurduğu yarıyıla kadar aldığı ana dal programındaki tüm kredili derslerini başarıyla tamamlamış olması gerekir.
  2. Öğrenci aynı anda birden fazla yan dal programına kayıt yaptıramaz. Ancak öğrenci yan dal programına ek olarak çift ana dal programına kayıt yaptırabilir.
  3. Öğrenci yan dal programına, ana dal lisans diploma programında en erken üçüncü yarıyılın başında, en geç ise altıncı yarıyılın başında başvurabilir.
  4. Öğrencinin başvuru sırasında ana dal programındaki GNO’sunun 4,00 üzerinden en az 2,50 olması gerekir.
  5. Kurumlar arası yatay geçiş veya dikey geçiş ile Lokman Hekim Üniversitesi lisans diploma programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin yan dal programlarına başvurabilmesi için, kayıt yaptırdıkları programda en az bir yarıyıl öğrenim görmeleri zorunludur.

 

GEREKLİ BELGELER

  1. Başvuru Formu
  2. Not Dökümü (Transcript)
  3. Kimlik Fotokopisi