X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

2020-2021 GÜZ DÖNEMİ ONLİNE SINAVLARDA YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİMİZİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2021

LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ

2020-2021 GÜZ DÖNEMİ ONLİNE SINAVLARDA

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİMİZİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

 1. Sınavınız başlamadan önce sınav ekranında ilk gelen sayfada sınav süresince tabi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamanız gerekmektedir.
 2. Sınav “başlat” butonuna bastığınızda seçilen dersimize ait bir oturum oluşturulacak ve sınav anında her işlem bu oturum üzerinden gerçekleştirilecektir.
 3. Sınavlarınızda sistem, soruları ve cevapları herkese otomatik olarak karıştırarak sunmaktadır.
 4. Sınav esnasında soru atlamaya sebep olabileceği için otomatik ilerleme tuşunu kullanmayınız.
 5. Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görülecektir. Soruyu cevaplandırarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında geri gitme imkânı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.
 6. Sınava giriş anından bitiş anına kadar yaptığınız her şey yasal işlemler için kayıt altına alınacaktır.
 7. Lütfen sınav başlamadan 10 dakika önce bilgisayarınızın başında olup uzaktan eğitim sistemine giriş için hazır olunuz.
 8. Sınav başlangıcı ile birlikte ilk 10 dakikadan sonra sınava girerseniz sınavınız geçersiz sayılacaktır.
 9. Sınavın başlangıcından itibaren ilk 15 dakika içerisinde  sınavı terk edemezsiniz ve sınav ortamından ayrılamazsınız.
 10. Sınava başladıktan sonra sınav penceresini kapatmayınız, küçültmeyiniz, tam ekrandan çıkmayınız ve/veya başka bir bilgisayar penceresine geçiş yapmayınız. Yaptığınız taktirde kopya çekmiş kabul edilerek kayıtlara bu şekilde girilecektir.
 11. Her sınavın süresi dersin sorumlu öğretim üyesi ve ilgili Kurullar tarafından belirlenecek ve sizlere sınav programlarının elektronik olarak duyurulması sırasında önceden bildirilecektir.
 12. Beklenmedik bir durum ile (elektrik, internet kesilmesi veya tarayıcıda problem oluşması vb.) sınav süreciniz kesintiye uğradığında, sizinle birlikte online sınav ortamında bulunan dersin sorumlu öğretim üyesi tarafından kullandığınız uzaktan sınav yazılımının “raporlar” bölümünden bu durum anlık olarak belirlenecektir. Öğretim üyesinin sorununuzu incelemesi sonucu size yeniden sınava girme hakkı vererek kaldığınız yerden sınava devam etmeniz sağlanacaktır. Herhangi bir teknik sorunla karşılaştığınız takdirde kullandığınız tarayıcınızı kapatmayınız, sınav ekranından ayrılmayınız, ekranda yer alan sorun bildir butonunu tıklayarak problem bildiriminde bulunarak dersin sorumlu öğretim üyesinin talimatlarını bekleyiniz.
 13. Sınav bitiminde, “sınavı bitir” tuşunu tıklayarak sınavınızı bitirmeniz gerekmektedir. Sınav bitir tuşuna basıp çıktıktan sonra tekrar ilgili dersin sınavına girmenize izin verilmeyecektir.
 14. Online sınav sonrasında mazeret sınavı için başvurularınız Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı sayfasında yer alan aşağıdaki linkten mazeret sınavı başvuru formu doldurularak https://www.lokmanhekim.edu.tr/idari-birimler/egitim-ogretim-daire-baskanligi/ öğrenci işleri koordinatörlüğüne mail atılarak yapılacaktır ogrenciişleri@lokmanhekim.edu.tr Mail ilgili dekanlıklara yönlendirilecektir. Mazeret sınavı ile ilgili karar Dekanlıklar/Müdürlükler tarafından belirlenecektir.
 15. Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması, paylaşılması vb. yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır. Kopya teşebbüsünde bulunan ve/veya etik dışı davranışlarda bulunduğu belirlenen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacak ve öğrenci disiplin soruşturması yönetmeliğinin ilgili maddesine göre tarafınıza işlem yapılacaktır.

 

Hepinize sınavlarınızda üstün başarılar dileriz.

 

Sevgilerimizle,

Lokman Hekim Üniversitesi