X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

2021 MEZUNİYET TÖRENİ HK.

Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2021

 

Sevgili Mezun Öğrencilerimiz,

Lokman Hekim Üniversitesi 2021 Mezuniyet Töreni 30 Temmuz tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Antik Amfi Tiyatroda yapılacaktır. Tören saat 18:00 – 21:00 saatleri arasında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuzun İlk ve Acil Yardım, Anestezi, Ameliyathane Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Protez Teknolojisi, Eczane Hizmetleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Eczane Hizmetleri Programları için düzenlenecektir.

Tüm öğrencilerimizin mezuniyet törenine katılımı zorunludur. Mezuniyet törenine katılım hususunda mazeret bildirecek öğrencilerimizin en geç 30 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 17:30’a kadar mazeretlerini Öğr. Gör. Ebru Esenkaya ve Öğr. Gör. Yavuz Tanrıkulu’na (ebru.esenkaya@lokmanhekim.edu.tr -yavuz.tanrikulu@lokmanhekim.edu.tr) bildirilmesi gerekmektedir.

Öğrencilerin törene katılım bildirimlerini bu tarihten sonra değiştirmelerine izin verilmeyecektir. Her katılımcının HES kodu alması (Hayat Eve Sığar uygulaması ya da SMS yöntemi ile alınabilir) gerekmektedir.

Bu yıl törene katılacak öğrencilerin aşağıdaki bilgileri ve e-posta ile gönderilecek duyuruları dikkate almaları beklenmektedir. İçinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle törenin mezunlar, yakınları ve üniversite çalışanları için ek bir sağlık riski oluşturmaması gerekçesiyle gerekli tüm önlemler alınacaktır.

Mezuniyet töreninin güvenli bir şekilde kutlanabilmesi için alınacak önlemlere öğrenci ve yakınlarının mutlaka uyması gerekmektedir. Tören tarihi sırasında yürürlükte olabilecek yaşa bağlı sokağa çıkma kısıtlamaları, tören katılımı için de geçerli olacaktır.

Sosyal mesafeyi korumak için her mezun öğrenci törene en çok İKİ yakınını davet edebilecektir. Törene 12 yaşından küçükler ve 70 yaşından büyükler (12 ve 70 yaş katılabilir) katılamayacaktır. Bu yıl mezuniyet töreni için provalar tüm programlar için tören gününden 3 gün önce yapılacaktır. Törende giyilecek kep ve cübbeler 26 Temmuz 2021, Pazartesi günü dağıtılacaktır.

Kep ve cübbeler için ön lisans mezunlarından kiralama bedeli olarak 100 TL, nakit olarak tahsil edilecektir. Mezunların tören sonrasında, kep ve cübbelerini  hemen Kültürel ve Sosyal İşler Koordinatörlüğüne teslim etmeleri  gerekmektedir. Kepin ve cüppenin tören boyunca sorumluluğu öğrenciye aittir.

Saygı ve Sevgilerimizle

Lokman Hekim Üniversitesi