X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

İNGİLİZCE DÜZEY BELİRLEME SINAVI’NA GİRECEK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2019

İNGİLİZCE DÜZEY BELİRLEME SINAVI’NA

GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

  1. 03 Eylül 2019 Salı günü Saat: 10:00’da ve saat 14:00’da olmak üzere iki ayrı İngilizce Düzey Belirleme Sınavı yapılacaktır. Sınav yeri Lokman Hekim Üniversitesi’dir. Öğrenciler hangi sınava, hangi salonda gireceklerini Üniversitemiz internet sayfasında ilan edilecek listelerden ve Üniversitemizdeki öğrenci panolarından öğrenebileceklerdir (İlan tarihi en geç 02 Eylül 2019, Pazartesi).
  2. Çeşitli nedenlerle İngilizce Düzey Belirleme Sınavına tekrar girmek isteyen eski kayıtlı öğrenciler saat 14:00’da yapılacak sınava gireceklerdir. Öğrencilerin katta hazır bulunmaları gerekmektedir. Bu öğrencilerimiz için sınava girecekleri salonlar ilan edilmeyip, o gün katta bulunacak öğretim görevlileri tarafından yönlendirileceklerdir.
  3. İngilizce Düzey Belirleme Sınavına girecek öğrencilerin; sınav başlamadan en geç 30 dakika önce sınav salonlarında bulunmaları gerekmektedir.
  4. Sınava girecek öğrencilerin yanlarında varsa Üniversite kimliklerini ve/veya resimli bir resmi kimlik belgesini (ehliyet, nüfus cüzdanı ya da pasaport) bulundurmaları zorunludur. Kimlik belgesinin eksik olması ya da resimden kimlik tespiti yapılamaması öğrencinin sınava alınmaması için sebep oluşturabilir.
  5. Sınav 60 dakika sürecektir.
  6. Sınav “listening”, “reading” becerilerini ve “grammar” ve “vocabulary” bilgisini ölçmektedir.
  7. Sınavın ilk bölümü “listening” olduğundan geç kalan öğrenciler ancak “listening” bölümünün bitimini takip eden ilk 10 dakika içerisinde sınava katılabileceklerdir. Bu nedenle “listening” bölümünü kaçırmamak için öğrencilerin sınava geç kalmamaları önemle duyurulur.
  8. Sınavda optik formlar kullanılacağından öğrencilerin yanlarında kurşun kalem ve silgi bulundurmaları gerekmektedir.
  9. SADECE optik form üzerindeki cevaplar değerlendirilecektir. Bu nedenle cevaplarınızı optik forma kodlamanız önemle hatırlatılır.
  10. Sınav sonuçları Üniversitemiz internet sayfasında açıklanacaktır.

 

Lokman Hekim Üniversitesi