X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LHÜ 2019-2020 BAHAR DÖNEMİ ONLİNE ARA SINAVLARINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2020
 1. Sınav sistemi 11-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında aktif olacaktır.
 2. Sınavınız başlamadan önce sınav ekranında ilk gelen sayfada sınav süresince tabi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamanız gerekmektedir.
 3. Sınav “başlat” butonuna bastığınızda seçilen dersimize ait bir oturum oluşturulacak ve sınav anında her işlem bu oturum üzerinden gerçekleştirilir.
 4. Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görülecektir. Soruyu cevaplandırarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında geri gidilme imkânı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.
 5. Sınava giriş anından bitiş anına kadar yaptığınız her şey yasal işlemler için kayıt altına alınacaktır.
 6. Sınav başlangıcı ile birlikte ilk 10 dakikadan sonra sınava giren öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.
 7. Sınavın başlangıcından itibaren ilk 15 dakika içerisinde hiçbir öğrenci sınavı terk edemeyecek, sınav ortamından ayrılamayacaktır.
 8. Her sınavın süresi dersin sorumlusu öğretim üyesi tarafından belirlenecek ve sizlere sınav programlarının elektronik olarak duyurulması sırasında önceden bildirilecektir.
 9. Beklenmedik bir durum ile (elektrik, internet kesilmesi veya tarayıcıda problem oluşması vb) sınav süreciniz kesintiye uğradığında sizle birlikte online sınav ortamında bulunan dersin sorumlu öğretim üyesi tarafından kullanıldığınız uzaktan sınav yazılımının “raporlar” bölümünden bu durum anlık olarak belirleyecektir. Öğretim üyesi sorununuzu incelemesi sonucu size yeniden sınava girme hakkı vererek kaldığınız yerden sınava devam etmenizi sağlayacaktır. Herhangi bir teknik sorunla karşılaştığınız takdirde kullandığınız tarayıcınızı kapatmayınız, sınav ekranından ayrılmayınız ve dersin sorumlu öğretim üyesinin talimatlarını bekleyiniz.
 10. Sınav bitiminde, “sınavı bitir” tuşunu tıklayarak sınavınızı bitirmeniz gerekmektedir. Sınav bitir tuşuna basıp çıktıktan sonra tekrar ilgili dersin sınavına girmenize izin verilmeyecektir.
 11. Online sınav sonrasında mazeret sınavı için başvurularınızı ilgili Dekanlık/Müdürlüklerine “yazılı olarak” yapmalısınız. Mazeret sınavı ile ilgili karar Dekanlıklar/Müdürlükler tarafından belirlenecektir.
 12. Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması, paylaşılması vb. yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır. Kopya teşebbüsünde bulunan ve/veya etik dışı davranışlarda bulunduğu belirlenen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacak ve öğrenci disiplin soruşturması yönetmeliğinin ilgili maddesine göre tarafınıza işlem yapılacaktır.
 13. Lokman Hekim Üniversitesi tarafından hazırlanmış olan sınav sorularının her hakkı Üniversiteye aittir. Her ne sebeple olursa olsun soruların tamamının veya bir kısmının Lokman Hekim Üniversitesi’nin yazılı izni olmadan; kopyalanması, fotoğraf çekilmesi veya herhangi bir yolla çoğaltılması, yayınlanması ya da kullanılması vb yasaktır. Bu yasağa uymadığı tespit edilen kişi veya kuruluşlar hakkında yasal işlemler başlatılacaktır.

 

Hepinize sınavlarınızda üstün başarılar dileriz.

 

Sevgilerimizle,

 

Lokman Hekim Üniversitesi