X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LHÜ BAPSİS SİSTEMİ AÇILDI.

Eklenme Tarihi: 22.04.2022

Değerli Araştırmacılar,

 

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinasyon Birimi tarafından desteklenen projelere yönelik hizmetlerin hızlı, sağlıklı ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi, araştırma çıktılarının kayıt altına alınarak üretkenliklerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilebilmesi ve tüm süreçlerin kurumun amaç ve hedefleri ile uyumlu olacak şekilde yapılandırılması amacıyla kapsamlı çalışmalar yürütülmektedir.

 

Bu kapsamda, öncelikle Üniversitemiz BAP Koordinasyon Birimi Uygulama Yönergesi ve Uygulama Esasları güncellenmiş olup projelerin başvuru, değerlendirme, yürütme, sonuçlandırma ve proje çıktılarının izlenmesine yönelik tüm süreçlerin elektronik ortamda verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla kurulan yeni Bilimsel Araştırma Projeleri Süreç Yönetim Sistemi BAPSİS’in kurumsal işleyişe uygun hale getirilmesine yönelik uyarlama çalışmaları ise halen devam etmektedir.

 

Yeni proje başvuruları 26 Nisan 2022 Salı gününden itibaren https://bapsis.lokmanhekim.edu.tr/ adresinden kullanıma sunulacak olan BAPSİS sistemi üzerinden yürütülmeye başlanacaktır.

 

Bu kapsamda proje başvuruları araştırmacılar tarafından BAPSİS sistemi üzerinden doğrudan Birime yapılacak ve proje türlerine göre gerekli olan belgeler de sisteme yüklenecektir. Araştırmacılardan projelerinin değerlendirme sonucu belli olana kadar Birime herhangi bir belge teslim etmeleri talep edilmeyecektir. Birim Yönergesi, Uygulama Esasları ve ihtiyaç duyulabilecek hususlara yönelik bilgilendirme dokümanları da BAPSİS’te “Yardımcı Bilgiler” menüsü altından araştırmacılarımızın erişimine açılacaktır. Önümüzdeki süreçlerde BAP Birimi destek programları ve sistemin tanıtılması amacıyla araştırmacılarımıza yönelik bir bilgilendirme toplantısı da düzenlenecektir.

 

BAP Koordinasyon Birimi proje başvuruları, projeler kapsamında performans değerlendirmeleri ve proje çıktılarının izlenmesi süreçlerinde Üniversitemiz Akademik Veri Yönetim Sistemi (AVESİS) üzerinde kayıtlı veriler kullanılacaktır. Bu kapsamda proje başvurularında araştırmacılarımızdan ayrıca bir özgeçmiş sunmaları da talep edilmeyecektir. Bu nedenle araştırmacılarımızın https://avesis.lokmanhekim.edu.tr/ adresi üzerinden kullanımda olan AVESİS sistemindeki kişisel verilerini tümüyle güncellemeleri önemle rica olunur.

 

BAPSİS kullanımı ile ilgili gelecek hafta online eğitim verilecektir.

 

Üniversitemize hayırlı olmasını diliyoru.

 

Saygılarımızla,

 

Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL

Rektör