X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LHÜ KORONAVİRÜS EYLEM PLANI HK.

Eklenme Tarihi: 13 Mart 2020

Değerli Akademisyenlerimiz, Personelimiz ve Öğrencilerimiz,

Coronavirüs (COVID-19) salgınının ülkemizdeki yayılımını sınırlandırmak için alınan önlemler çerçevesinde, 12 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız’ın başkanlığında yapılan toplantı sonrasında yayınlanan kararlar ve Yükseköğretim Kurulun’dan gelen bilgiler doğrultusunda aşağıdaki uygulamalar Üniversitemizde yürürlüğe konulmuştur.

Ek uygulama ve önlemler gündeme geldikçe Üniversitemiz internet sayfasından ve kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan ayrıca duyurulmaya devam edilecektir.

 1. Üniversitemizde 16 Mart 2020 (Pazartesi) tarihinden başlamak üzere 3 hafta süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir.
 2. Ön lisans, lisans düzeyindeki staj ve uygulamalı eğitimlere devam eden öğrenciler de tatil kapsamında olacaktır.
 3. Tüm lisansüstü öğrenciler de tatil kapsamında değerlendirilecektir.
 4. Tüm öğrencilerimize (Türk ve yabancı uyruklu), yurt dışına çıktıkları takdirde, dönüşte pandeminin durumuna göre sorun yaşayabilecekleri, uçuşlarının iptal olabileceği, döndüklerinde en az 14 gün eğitime devam edemeyebilecekleri ve başkaca sorunlar yaşayabilecekleri hatırlatmak isteriz.
 5. Yurtdışından gelen tüm öğrenci ve çalışanlarımız, 14 gün idari izinli sayılacaktır. Yurtdışından gelenlerin idari izinli sayılması için birim amirlerine pasaport ibrazında bulunmaları zorunludur.Kişilerin idari izin süresini Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği şartlarda evlerinde/yurtlarında geçirmesi gereklidir.
 6. Öğrencilerin, Üniversite faaliyetleriyle ilgili olmak üzere eğitim ve öğretim faaliyetleri, akademik değişim programları, sosyal faaliyetler, kültürel geziler, sportif faaliyetleri, müsabaka vb. önceden planlanmış olanlar dahil tüm Üniversitenin bilgisi ve iznine tabi yurtdışı çıkışları ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.
 7. Bu süre zarfında Üniversitemizde yapılması planlanan akademik tüm toplantılar (konferans, sempozyum, etkinlik vb.) iptal edilmiştir.
 8. Akademik ve idari personelin önceden planlanmış olanlar dahil tüm yurtdışı çıkışları ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.
 9. Akademik ve idari personelden Rektör, Dekanlar, Yüksekokul Müdürü hariç olmak üzere 60 yaş üzerinde bulunanlar ile kronik hastalığı bulunanlar, engelli ve hamile olanlar idari izinli sayılacak, bunun dışındaki akademik ve idari personelin talep etmeleri halinde izinli sayılmaları hususu mazeretleri çerçevesinde Rektörlüklerce değerlendirilecektir.
 10. Eğitim ve öğretime ara verilen dönemde kütüphanemiz açık kalacaktır.
 11. Üniversitemizde hafta sonu itibariyle özel temizlik ekipleri ile genel temizlik ve yüzey dezenfeksiyonu yapılacaktır.
 12. Üniversitelerimizde süreçlerin etkin ve dinamik olarak yürütülebilmesi için konuya ilişkin belirlenmiş olan Rektör başkanlığında bir komisyon oluşturulmuş olup akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz düzenli ve periyodik olarak bilgilendirilecektir.

Yukarıda açıklamalara ve  kurallara titizlikle uyulması son derece önem arz etmektedir. Göstereceğiniz iş birliği için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Lokman Hekim Üniversitesi