X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LHÜ ONLİNE SINAV KURALLARI HAKKINDA

Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2020

 

LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ

2019-2020 BAHAR DÖNEMİ ONLİNE SINAVLARDA ÖĞRENCİLERİMİZİN UYMALARI GEREKEN KURALLAR

 

ÖNEMLİ-LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUNUZ

 1. Lokman Hekim Üniversitesi YÖS-2020 sınavı “çevrimiçi” olarak 21 Haziran 2020, Pazar saat 14.00’de (Türkiye yerel saati) yapılacaktır.
 2. Sınav süresi 120 dakika, toplam soru sayısı 80’dir.
 3. Sınav dili Türkçe ve İngilizce olarak belirlenmiştir.
 4. Sınavınız başlamadan önce sınav ekranında ilk gelen sayfada sınav süresince tabi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamanız gerekmektedir.
 5. Sınav “başlat” butonuna bastığınızda sınav süreniz başlayacaktır.
 6. Sınavlarınızda sistem, soruları ve cevapları herkese otomatik olarak karıştırarak sunmaktadır.
 7. Sınav esnasında soru atlamaya sebep olabileceği için otomatik ilerleme tuşunu kullanmayınız.
 8. Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görülecektir. Soruyu cevaplandırarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında geri gitme ve ilerleme imkânı olacaktır.
 9. Yanlış cevap doğru cevabı götürmeyecektir.
 10. Sınava giriş anından bitiş anına kadar yaptığınız her şey yasal işlemler için kayıt altına alınacaktır.
 11. Lütfen sınav başlamadan 10 dakika önce bilgisayarınızın başında olup uzaktan eğitim sistemine giriş için hazır olunuz.
 12. Sınav başlangıcı ile birlikte 17:00’ye kadar sınava giriş yapma imkanınız vardır. Sınav sistemi otomatik olarak 17:00’dir.
 13. Sınava başladıktan sonra sınav penceresini kapatmayınız, küçültmeyiniz, tam ekrandan çıkmayınız ve/veya başka bir bilgisayar penceresine geçiş yapmayınız. Bunlardan birisini yaptığınız taktirde “kopya çekmiş” kabul edilerek, sınavınız iptal edilecek ve öğrenci kayıtlarınıza bu şekilde girilecektir.
 14. Beklenmedik bir durum ile (elektrik, internet kesilmesi veya tarayıcıda problem oluşması vb.) sınav süreciniz kesintiye uğradığında, sizinle birlikte online sınav ortamında bulunan sınavın sorumlusu tarafından kullandığınız uzaktan sınav yazılımının “raporlar” bölümünden bu durum anlık olarak belirlenecektir. Sınav sorumlusunun sorununuzu incelemesi sonucu size yeniden sınava girme hakkı vererek kaldığınız yerden sınava devam etmeniz sağlanacaktır. Herhangi bir teknik sorunla karşılaştığınız takdirde kullandığınız tarayıcınızı kapatmayınız, sınav ekranından ayrılmayınız, ekranda yer alan sorun bildir butonunu tıklayarak problem bildiriminde bulunarak sınav sorumlusunun talimatlarını bekleyiniz.
 15. Sınav bitiminde, “sınavı bitir” tuşunu tıklayarak sınavınızı bitirmeniz gerekmektedir. Sınavı bitir tuşuna basıp çıktıktan sonra tekrar ilgili sınava girmenize izin verilmeyecektir.
 16. Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması, paylaşılması vb. yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır. Kopya teşebbüsünde bulunan ve/veya etik dışı davranışlarda bulunduğu belirlenen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacak ve sınavınız iptal olacaktır.
 17. Sınav sonuçlarına itirazda bulunmak için aşağıdaki hesap numarasına itiraz süresi içerisinde 100 TL itiraz ücretinin yatırılarak, dekontunun ve itiraz konusunun iro@lokmanhekim.edu.tre-posta adresine gönderilmesi gerekir. Bu maddeye uygun olmayan itirazlar dikkate alınmaz. Yapılan itirazların sonucu itiraz sahibine süresi içinde aynı usul ile bildirilir.
  LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ           TR96 0013 4000 0156 1955 8000 01
 18. Lokman Hekim Üniversitesi tarafından hazırlanmış olan sınav sorularının her hakkı Üniversiteye aittir. Her ne sebeple olursa olsun soruların tamamının veya bir kısmının Lokman Hekim Üniversitesi’nin yazılı izni olmadan; kopyalanması, fotoğraf çekilmesi veya herhangi bir yolla çoğaltılması, yayınlanması ya da kullanılması vb. yasaktır. Bu yasağa uymadığı tespit edilen kişi veya kuruluşlar hakkında yasal işlemler başlatılacaktır

Hepinize sınavlarınızda üstün başarılar dileriz.

Sevgilerimizle,

Lokman Hekim Üniversitesi

 

Sizi Arayalım