X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LHÜ UZAKTAN EĞİTİM ÖĞRENCİ KULLANIM KILAVUZU

Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2020

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ

KULLANIM KLAVUZU

 

Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısının adres çubuğuna http://eys.lokmanhekim.edu.tr yazarak veya web sitemiz üzerinden sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.

Telefon ile sisteme giriş için de Google Chrome kullanarak giriş yapabilirsiniz.

NOT: Kullanıcı adı ve şifreniz YÖS başvuru formuna yazdığınız mail adresine gönderilecektir. Dil seçeneğini sisteme giriş yaptıktan sonra değiştirmeniz gerektedir.

 

  1. Mail adresinize gelen kullanıcı adını yazıp ileri butonuna basıyorsunuz. Dil çeneğini değiştireceksiniz bu bölümden değiştirmiyoruz. Sistem içerisine girdikten sonra dil seçeneğini değiştiriyoruz.

2 Şifrenizi yazarak Öğrenmeye Başlayın butonuna basarak sisteme giriş yapıyoruz.

3. Aşağıdaki ekran görüntüsünde kırmızı kutucuk ile işaretlenmiş bölümden sistemin dil seçeneğini değiştirebilirsiniz. Sınava girmek için aşağıdaki ekran görüntüsünde mavi kutucuk içerisinde yer alan başla butonuna basarak sınavınıza başlaya bilirsiniz.

Eğer yukarıdaki mavi kutucuk içerisinde yer alan sınav alanı ekranınıza düşmez ise yeşil kutucuk içerisindeki Derslerim butonuna tıklayarak ilgili dersin içeriğine giriş yapmanız gerekmektedir. Dersin içeriğine girmek için aşağıdaki ekran görüntüsündeki yönlendirmeleri izleyebilirsiniz.

Dersin içeriğine girdikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde kırmızı kutucuk içerisine alınan YÖS 2020 yazısının üstüne tıkladığınızda sınava giriş yapabileceksiniz.

 

4. Sınav ekranına girdiğinizde aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza gelecektir. Yeşil kutucuk ile seçili boş bölgede sınav kuralları yazacaktır. Bu alan sınav kurallarına göre biraz daha geniş olabilir. Kırmızı kutucuk içerisinde yer alan Onaylıyorum yazısının yanında ki kutucuğa sınav kurallarını onayladığınıza dair tıklamanız gerekmektedir. Eğer Onaylıyorum yazısının yanındaki kutucuk tik olmazsa sınava başlayamazsınız. Onaylama işlemini yaptıktan sonra Başla butonuna basarak sınavınıza başlayabilirsiniz.

5. Sınavda aşağıdaki ekran görüntüsü gibi sorular karşınıza gelecektir. Cevaplarda sadece bir şıkkı işaretleyebileceksiniz. Soruları Otomatik İlerlet bölümünü lütfen aktifleştirmeyiniz. Sınavda herhangi bir sorun yaşarsanız Sorun Bildir bölümünden sorunu bildirebilirsiniz. Aynı zamanda uzemdestek@lokmanhekim.edu.tr adresine de mail atabilirsiniz. Sınavı bitirmek için Sınavı Bitir butonuna basarak sınavı bitirebilirsiniz.

Lokman Hekim Üniversitesi

Bilgi İşlem Koordinatörlüğü

uzemdestek@lokmanhekim.edu.tr

Sizi Arayalım