X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LHÜ YENİ UZAKTAN SINAV SİSTEMİ VE ÖNEMLİ UYARILAR HK.

Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2020

UZAKTAN ÖĞRETİM SİSTEMİ

SINAVA GİRİŞ KLAVUZU

Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısının adres çubuğuna http://eys.lokmanhekim.edu.tr yazarak veya web sitemiz üzerinden sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.

Telefon ile sisteme giriş için de Google Chrome kullanarak giriş yapabilirsiniz.

 

  1. Kırmızı kutucuk ile işaretlenmiş olan SINAVA GİRİŞ butonuna tıklayarak sınavlarınıza giriş yapabilirsiniz.

2. SINAVA GİRİŞ butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza gelecektir. Bu ekrandan normal uzaktan eğitim sistemindeki kullanıcı adınızı yazınız.

3. Aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza geldiğinde uzaktan eğitim sisteminde kullandığınız şifrenizi yazarak giriş yapınız.

4. Sınav sistemine giriş yaptığınız da aşağıdaki ekran görüntüsü örneği gibi karşınıza sınavlarınız gelecektir. Sınavların tarihi ve saati geldiği zaman giriş yapabileceksiniz. Gireceğiniz sınavın yanındaki Başla butonuna basarak sınava giriş yapabilirsiniz. Tamamlanan Sınavlar bölümünde de tamamladığınız sınavlarınızı göreceksiniz. Aynı zamanda sol alt köşede bulunan Yardım talebinde bulunmak için tıklayınız butonundan teknik anlamda yaşadığınız sıkıntıları yazabilirsiniz.

5. Sınava “Başla” butonuna bastıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza gelecektir. Bu bölümde sınav kuralları olacak ve Okudum, onaylıyorum bölümündeki kutucuğu tıkladıktan sonra Başla butonu ile sınavınıza başlayabilirsiniz. (Sınav kuralları daha önce sizlere mail olarak gönderilmiştir. Sınav Kuralları web sitesinde ve UZEM giriş sayfasında duyurular bölümünde de bulunmaktadır.)

6. Sınava başladıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsü örneği gibi karşınıza gelecektir. Burada otomatik ilerletme ve sorun bildirme butonları kaldırılmıştır. Teknik bir sorun yaşarsanız uzemdestek@lokmanhekim.edu.tr mail adresine mail atabilirsiniz. Sorularda Geri Dönme seçeneği kapalı olacaktır. Soruda herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız ilgili soruyu kenara not alıp daha sonra dersin eğitmenine mail atabilirsiniz. Sınav anında bilgisayarınızın saati ile oynadığınız zaman sistem otomatik sizi sınavdan atacaktır. Lütfen sınavda bilgisayarınızın saati ile oynamayınız. Sınav sistemi otomatik olarak sunucuların saatini kullanmaktadır. IP adresleri tespit edilmekte ve aynı IP sahip öğrencilerimizin sınavları geçersiz sayılacaktır. (İkiz olan öğrencilerimiz bu durumdan muaftır.)

Sınavlarınızda başarılar.

Lokman Hekim Üniversitesi

Bilgi İşlem Koordinatörlüğü

uzemdestek@lokmanhekim.edu.tr