X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

Lokman Hekim Sağlık Grubuna Ödül!

Eklenme Tarihi: 18 Ekim 2018

Ankara 6. İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri kapsamında Lokman Hekim Sağlık Grubu, kadın istihdamına verdiği önemle ödüle layık görüldü. Lokman Hekim Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Altuğ, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un elinden aldı.

Lokman Hekim Engürüsağ AŞ Yönetim Kurulu Başkan Y. ve Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı  Mehmet Altuğ:
“Lokman Hekim Sağlık Grubu olarak 22 yıldır bu millete ve sağlık gibi zor bir sektöre hizmet etmeye çalışıyoruz. Önemli işlere imza attığımızı düşünüyorum. Bugün 2 binin üzerindeki çalışanlarımız var. Bunların çok büyük bir kısmı kadın olduğu için aldığımız ödül bizim için çok önemli. En fazla kadın istihdam eden kurum olarak Bakanımızdan ödül almak gurur verici. Zorluklarımız var, çok fazla engeller var, ekonomik sıkıntılar var ama hiçbir mazerete sığınmadan yatırıma hizmete ve üretmeye devam ediyoruz. Gücümüz nispetinde de devam edeceğiz.
Son dönemlerde hem Ankara’da hem de Van’da yatırımlarımıza devam ederken istihdam konusuna da büyük önem verdik. Ülke olarak istihdam konusunda geçtiğimiz yıla göre yüzde 16-17 daha ilerleme kaydettik. Ekonomide ve dövizde yaşanan sıkıntılara rağmen firmalar ısrarla ve özveriyle yatırıma ve istihdama devam etti. Bu çok güzel bir tablo, ben bunun devam edeceğini düşünüyorum. Sonuç itibariyle biz bu toprakların öz evlatlarıyız. Bu bizim boynumuzun borcudur. Yarınlar bugünlerden daha iyi olacağına inanıyorum”