X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 1. SINIF ÖĞRENCİ MEKTUBU

Eklenme Tarihi: 18 Eylül 2020

Sevgili Öğrenciler,

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında sizleri aramızda görmekten dolayı çok mutluyuz.

Ankara’da ilk Vakıf Spor Bilimleri Fakültesi olarak kurulan ve deneyimli bir akademik kadro ile yenilikçi bir eğitim modelini uygulayarak spor bilimlerinin tüm uygulama alanlarında etkin rol alabilecek bilimsel düşünceye sahip, etik ilkelere bağlı, girişimci ve yetkin spor bilimcileri yetiştirmeyi hedefleyen Lokman Hekim Üniversitesi (LHÜ) Spor Bilimleri Fakültesi (SBF) ailesine hoş geldiniz.

Fakültemizde alacağınız 4 yıllık eğitim sonrasında spor bilimleri mesleğini hem ulusal hem de uluslararası platformlarda en iyi şekilde uygulayabilecek bilgi ve beceri düzeyine sahip, yaşam boyu öğrenme felsefesini benimsemiş seçkin spor bilimciler olarak mezun olacaksınız. Aldığınız güncel eğitiminiz ile Fakültemizden sizleri uğurlayacağımız günler geldiğinde “Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu” olmanın haklı gururunu da bizzat yaşayacaksınız.

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte sizleri Fakültemizde karşılamayı ve yüz yüze eğitim vermeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Ancak sağlığınız bizim için çok değerli, dünyada ve ülkemizde yaşanan COVID 19 Pandemi süreci nedeniyle 2020-2021 Güz dönemi eğitimlerinizi uzaktan eğitim sistemi ile yürütme kararı aldık. Eylül ayının sonunda çevrimiçi (online) olarak gerçekleştireceğimiz üniversite uyum programımızda da üniversitemiz ve uzaktan eğitim sistemimiz ile ilgili gerekli tüm bilgileri sizlere aktaracağız. Ayrıca, Üniversite ve Fakültenize uyum aşamasında ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü sorunuzun çözümünde Fakülte Öğretim Üyelerimizden yardım/destek alabileceğinizi de belirtmek isterim.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini eğitim ve öğretim kalitemizden ödün vermeden, elbirliğiyle en iyi şekilde atlatacağımıza ve özlediğimiz yüz yüze eğitim ve öğretim ortamına en kısa sürede tekrar başlayacağımıza yürekten inanıyor, sizlerle bir araya gelmek için sabırsızlıkla beklediğimizi bilmenizi istiyorum.

Mutlu ve başarılı bir üniversite hayatı geçirmeniz dilekleriyle hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Fehmi TUNCEL

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı

 

Ders Kayıt

2020-2021 Eğitim yılında içinde bulunulan pandemi süreci nedeniyle ders kayıtlarınız otomatik olarak sistem tarafından gerçekleştirilecektir. Sizlerden sisteme yüklenen dersleri kontrol etmeniz beklenmektedir. Takiben, danışman öğretim üyesi tarafından onay verilecektir.

Danışman Atanması

Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi bölümü 1.sınıf öğrencilerinin danışmanı Araştırma Görevlisi Faruk Aydın, Spor Yöneticiliği bölümü 1. Sınıf öğrencilerinin danışmanı Dr Öğr. Üyesi Temel Çakıroğlu, Rekreasyon bölümü 1. Sınıf öğrencilerinin danışmanı Dr Öğr. Üyesi Mesut Cerit olarak belirlenmiştir. Hocalarımızın iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Antrenörlük Bölümü

Araştırma Görevlisi Faruk Aydın; e-posta: faruk.aydin@lokmanhekim.edu.tr

Spor Yöneticiliği Bölümü

Dr Öğr. Üyesi Temel Çakıroğlu; e-posta: temel.cakiroglu@lokmanhekim.edu.tr

Rekreasyon Bölümü 

Dr. Öğr. Üyesi Mesut Cerit; e-posta:  mesut.cerit@ lokmanhekim.edu.tr

 İngilizce Seviye Tespit Sınavı                              

Lokman Hekim Üniversitesi öğrencilerinin iyi bir İngilizce düzeyi ile mezun olması planlanmaktadır. Bu nedenle 2 Ekim 2020 tarihinde online yapılacak seviye tespit sınavında B1 düzeyinde olduğu tespit edilen öğrencilerimiz İngilizce dersinden muaf olabilecek; diğer öğrencilerimiz ise seviyelerine göre hafta da  4-6 saat İngilizce dersi alacaklardır.

 Tarih: 02 Ekim 2020 Cuma

Saat: 11.00-11.50 arası

Katılım: Sınava katılım online olarak gerçekleştirilecektir. Bununla ilgili sistem girişi ve gerekli bilgiler web sayfası üzerinden duyurulmuştur.

Tüm öğrencilerimizin sınava katılımı zorunludur.

 

İngilizce Dersi ve Ortak Seçmeli Dersler

  • İngilizce seviye tespit sınavı sonucu, Temel İngilizce 1 (A1) seviyesinde olan öğrencilerimiz için 101101 Temel İngilizce 1 dersi yüklenecektir. Bu öğrencilerimizin Üniversite Seçmeli 1 dersi olarak ortak seçmeli dersler havuzundan program saatlerine uygun olan 1 dersi danışmanları ile iletişime geçerek seçmeleri gerekmektedir.
  • İngilizce seviye tespit sınavı sonucu, A2 seviyesinde olan öğrencilerimiz için 101102 İngilizce A21 dersi seçmeli ders olarak yüklenecektir. Bu öğrencilerimizin başka bir seçmeli ders almalarına gerek yoktur.
  • İngilizce seviye tespit sınavı sonucu, B2 seviyesinde olan öğrencilerimiz için 101103 İngilizce B11 dersi seçmeli ders olarak yüklenecektir. Bu öğrencilerimizin başka bir seçmeli ders almalarına gerek yoktur.
  • İngilizce seviye tespit sınavı sonucu, İngilizceden tamamen muaf olan öğrencilerimiz Üniversite Seçmeli 1 dersi olarak ortak seçmeli dersler havuzundan program saatlerine uygun olan 1 dersi danışmanları ile iletişime geçerek seçmeleri gerekmektedir.

 Üniversiteye Uyum Programı

28 Eylül- 1 Ekim 2020 günleri online olarak Üniversiteye Uyum Programı uygulanacaktır Tüm öğrencilerimizin katılımı zorunlu olup sizlere rehber olacak yararlı bilgiler aktarılacaktır. Katılım yoklaması yapılacaktır. Uyum programı ile ilgili detaylar e-posta adreslerinize daha sonra iletilecek ve Üniversite web sayfasında paylaşılacaktır.

Öğrenci e-posta adresleri ve Öğrenci kimliği

Tüm öğrencilerimizin kurumsal e-posta adresleri tanımlanmış olup, e-posta hesapları kullanıma açılmıştır. E-posta adreslerinin kullanımı ile ilgili gerekli bilgilendirme Üniversitemiz Web sayfasında paylaşılmıştır. Geçici öğrenci belgeleriniz kurumsal e-posta adreslerinize gönderilecektir. Öğrenci kimliklerinizin aslını Üniversitemize geldiğinizde Eğitim Öğretim Daire Başkanlığından alabileceksiniz.

 Derslerin Başlaması

Spor Bilimleri Fakültesi 2020-2021 Güz Dönemi dersleri 5 Ekim 2020 Pazartesi günü online senkron (eş zamanlı) olarak başlayacaktır.  Haftalık ders programı ilerleyen tarihte fakültemizin web sayfasından ilan edilecektir.

Derslerin Yürütülmesi

2020-2021 Güz Döneminde yaşadığımız pandemi nedeniyle derslerimiz uzaktan online senkron olarak yürütülecektir. Bu amaçla kullanılacak olan uzaktan eğitim sistemleri Üniversite Uyum Programı kapsamında sizlere tanıtılacaktır. Bu sistemi kullanabilmeniz için bir bilgisayar ve çevresel donanımlarını (kamera, mikrofon) temin etmeniz gerekmektedir.

Öğrencilerimizin bu süreçte, randevulu sistem ile sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde Üniversitemizin kütüphane ve bilgisayar laboratuvarını kullanmaları mümkün olabilecektir.

2020-2021 Eğitim öğretim yılı Güz yarıyılında derslerin yürütülmesine ilişkin Senatomuzun almış olduğu karar aşağıdadır:

 

Lokman Hekim Üniversitesi Senato Kararı;

Tüm ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında,

  • Teorik derslerin yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleri ile çevrimiçi ortamda eş zamanlı olarak yapılmasına,
  • Uygulama ve laboratuvar derslerinin mümkün olan bölümlerinin uzaktan öğretim yöntemleriyle çevrimiçi yapılmasına, mümkün olmayan durumlarda ise yarıyıl sonuna doğru veya yarıyıl sonunda veya bahar yarıyılındakişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak küçük gruplar halinde dönüşümlü olarak yüz yüze yapılmasına; bahar yarıyılında da yapılamaması durumunda bu dersler için yaz döneminde yoğunlaştırılmış yüz yüze program uygulanmasına
  • Pandemi seyrine göre öğretim yönteminde (yüz yüze, uzaktan) değişiklik yapılabilmesine karar verilmiştir.

 

DERS PROGRAMI 

ANTRENÖRLÜK 1. SINIF

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ- ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ GÜZ DÖNEMİ
PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
08.40-09.30 CİMNASTİK/RİTİM EĞİTİMİ VE DANS SPOR BİLİMLERİNE GİRİŞ BASKETBOL
09.40-10.30 CİMNASTİK/RİTİM EĞİTİMİ VE DANS SPOR BİLİMLERİNE GİRİŞ BASKETBOL
10.40-11.30 CİMNASTİK/RİTİM EĞİTİMİ VE DANS SPOR BİLİMLERİNE GİRİŞ BASKETBOL
11.40-12.30 CİMNASTİK/RİTİM EĞİTİMİ VE DANS BASKETBOL
12.00-13.30
13.40-14.30 ANATOMİ PSIKOMOTOR GELIŞIM
14.40-15.30 ANATOMİ PSIKOMOTOR GELIŞIM
15.40-16.30 ANATOMİ PSIKOMOTOR GELIŞIM
16.40-17.30

SPOR YÖNETİCİLİĞİ 1. SINIF

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ- YÖNETİCİLİK BÖLÜMÜ
PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
08.40-09.30 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BİLİMLERİNE GİRİŞ  TEMEL BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ  TAEKWONDO  EKONOMİYE GİRİŞ
09.40-10.30 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BİLİMLERİNE GİRİŞ TEMEL BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ  TAEKWONDO  EKONOMİYE GİRİŞ
10.40-11.30 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BİLİMLERİNE GİRİŞ TEMEL BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ  TAEKWONDO  EKONOMİYE GİRİŞ
11.40-12.30 TEMEL BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ  TAEKWONDO
12.00-13.30
13.40-14.30 YÖNETİM BİLİMİ HUKUKA GİRİŞ
14.40-15.30 YÖNETİM BİLİMİ HUKUKA GİRİŞ
15.40-16.30 YÖNETİM BİLİMİ HUKUKA GİRİŞ
16.40-17.30

REKREASYON EĞİTİMİ 1. SINIF

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ- REKREASYON BÖLÜMÜ
PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
08.40-09.30 REKREASYON BİLİMİNE GİRİŞ SAĞLIK BİLGİSİ VE İLK YARDIM UYGULAMALARI  TREKKİNG
09.40-10.30 REKREASYON BİLİMİNE GİRİŞ TEMEL ANTRENMAN BİLİMİ SAĞLIK BİLGİSİ VE İLK YARDIM UYGULAMALARI  TREKKİNG
10.40-11.30 REKREASYON BİLİMİNE GİRİŞ TEMEL ANTRENMAN BİLİMİ SAĞLIK BİLGİSİ VE İLK YARDIM UYGULAMALARI  TREKKİNG
11.40-12.30 SAĞLIK BİLGİSİ VE İLK YARDIM UYGULAMALARI  TREKKİNG
12.00-13.30
13.40-14.30 DOĞAL YAŞAM VE TANITIM KÜLTÜRÜ
14.40-15.30 DOĞAL YAŞAM VE TANITIM KÜLTÜRÜ
15.40-16.30 DOĞAL YAŞAM VE TANITIM KÜLTÜRÜ
16.40-17.30