X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

ÜNİVERSİTEMİZDE UZAKTAN EĞİTİMİN BAŞLAMASI HAK.

Eklenme Tarihi: 23 Mart 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için, 19 Mart 2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak kaydıyla üniversitelere talimatlar gönderilmiş ve bu bağlamda eğitimlerin uzaktan eğitim şeklinde yapılmasına karar verilmiştir.

Lokman Hekim Üniversitesi olarak, akademik yöneticilerimiz ile 19 Mart 2020 tarihinde yaptığımız toplantıda Üniversitemizin ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki uygulamaya dayalı programlarda bulunan teorik derslerin 25 Mart 2020 Çarşamba gününden itibaren Üniversitemizde KEYPS üzerinden uzaktan eğitim uygulaması ile verilmesine karar verilmiştir. Uygulama derslerinizin ise ileride belirleyeceğimiz bir takvim ile sizlere en uygun zamanda verilmesine karar verilmiştir.

Bildiğiniz gibi Üniversitemizde ön lisans ve lisans düzeyinde Uzaktan Eğitim ile verilen Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Bilgi Teknolojileri derslerimiz ve ön lisans düzeyinde ise Pearson ile İngilizce eğitimlerimi zaten verilmekte idi. Bu Uzaktan Eğitime aynı şekilde devam edilecektir.

Lisans düzeyinde ise Pearson ile Uzaktan İngilizce eğitimlerin devam ettirilmesine karar verilmiştir.

Uzaktan eğitim süreçlerinin yönetilmesinden ve sizlerin bilgilendirilmesinden ilgili Fakülte Dekanlarımız, Enstitü Müdürümüz ve SHMYO Müdürümüz ve Yabancı Diller Koordinatörümüz görevli olup, Değerli Hocalarımız sizleri ayrıca bilgilendireceklerdir.

Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz bugünlerde, sizlerin eğitim ve öğretimlerinin kesintiye uğramaması için uzaktan eğitim ilgili azami özeni göstereceğinizi biliyorum ve bu sıkıntılı durumdan hep birlikte “el birliği” ile çıkacağız.

Bu bağlamda lütfen “evlerinizden ayrılmamanızı” ve “temizliğinize çok dikkat etmenizi” sizlerden rica ediyoruz.

Sevgilerimizle,

Prof. Dr. Bülent Gümüşel

Rektör