X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

UZAKTAN EĞİTİM HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Eklenme Tarihi: 24 Mart 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 18 Mart 2020 tarihli toplantısında alınan karar gereği, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere 25 Mart 2020, Çarşamba gününden itibaren Lokman Hekim Üniversitesi’nde ön lisans ve lisans düzeyi İngilizce dersleri, Ortak Zorunlu Dersler (Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Bilgi Teknolojileri dersleri), önlisans ve lisans zorunlu ve seçmeli teorik derslerin eğitimine (uygulaması uzaktan eğitimle yapılabilecek Histoloji uygulama dersleri vb. dersler gibi olanlar hariç) uzaktan eğitim ile devam edeceğiz.

Bu konuda sistemin nasıl işleyeceği hususlarında geçen hafta sizlere e-postalar gönderilmiş ve Üniversitemizin web sayfasında da bilgilendirmeler yapılmıştır.

Üniversitemiz Senatosu’nun 24 Mart 2020 tarihli toplantısı “Video Konferans” sistemi ile yapılmış ve öğrencilerimizin derslerine devamı, sınavlar vb ile ilgili olarak aşağıdaki kararlar almıştır:

  1. KEYPS (Üniversitemiz web sitesinin sol köşesinde bulunan “Hızlı Erişime” tıklayarak ulaşabilirsiniz) üzerinden verilecek önlisans ve lisans derslerinin teorik zorunlu ve teorik seçmeli dersleri için devam zorunlu olup, öğrencinin sisteme girdiğinde “sistem otomatik olarak” giriş kayıtları tutmaktadır; bu kayıtlar 25 Mart 2020 tarihi itibarı ile yoklama yerine kabul edilecektir.
  2. Öğrencilerimizin, 16-20 Mart haftasının dersleri için en geç 29 Mart, Pazar günü 23.59’a kadar, 23-27 Mart haftasının dersleri için en geç 5 Nisan, Pazar günü 23.59’a kadar KEYPS üzerinden ilgili derse girmeleri gerekmektedir.
  3.    İlk iki hafta sonrası dersler ve ara sınavlar hakkında YÖK’den ve Üniversitemizde kurduğumuz komisyonlardan gelen kararlar ile sizlere ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
  4. “Ortak Zorunlu Dersler” ve “Pearson Online İngilizce Portal” (Üniversitemiz web sitesinin sol köşesinde bulunan “Hızlı Erişime” tıklayarak ulaşabilirsiniz) üzerindende öğrencilerimiz derslerine girdiklerinde aynı şekilde yoklama kayıtları tutulacaktır. Bunun dışında bir imza istenmeyecektir.
  5. Uygulamalı eğitimleriniz (uygulaması uzaktan eğitimle yapılabilecek Histoloji  dersleri vb. dersler hariç; bunlar hakkında önümüzdeki günlerde sizlere bilgi aktarılacaktır) ise Üniversiteye dönüş tarihlerinize göre ayrıca programlanacak ve sizlere duyurulacaktır.
  6. Bu dönemde ilgili Fakültelerinizin Dekanları, Sağlık Hizmetleri Müdürleri, Program Başkanları, Yabancı Diller Koordinatörü, Ortak Dersler Koordinatörleri ile temas içerisinde olmanız gerekmektedir (e-posta veya telefon üzerinden).

Ülkemizin ve dünyamızın bu sıkıntılı günlerinde el birliği ile bunları aşacağız. 

Sağlıklı günler diliyoruz.

“Siz evinizde kalacaksınız biz sizlerin eğitimleri için evlerinize geleceğiz”.

Sevgilerimizle,

Prof. Dr. Bülent Gümüşel

Rektör

Sizi Arayalım