X

Fast Access

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

AKADEMİSYENİMİZ DR. ÖĞR. ÜYESİ DENİZ ÖZKAN VARDAR TEKNOFEST’TE BİRİNCİLİK ALDI

Eklenme Tarihi: 5 October 2020

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle 24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde 21 farklı kategoride Teknoloji Yarışmaları düzenlenmiştir. Fizik, kimya, matematik gibi temel bilimlerden, mühendislik, sosyal bilimler ve uygulamalarına kadar geniş bir spektrumun ilgi alanına giren ve 21. yüzyıl için dünyanın yeni ve en önemli araştırma alanlarından biri kabul edilen biyoteknoloji alanındaki yarışmaya Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılım sağlamıştır.

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri programı öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Deniz ÖZKAN VARDAR’ın danışmanlığını yürüttüğü, Çorum Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Kiraz Çiçekleri takımının “Çorum’da Yetişen Capari Bitkisinden Elde Edilen “Cappamensin A” Etken Maddesinin Meme Kanseri Hastaları İçin İlaç Hammaddesi Olarak Kullanılması” isimli projesi 428 proje içinden genel kategoride dördüncü, lise kategorisinde ise birinciliği elde etmiştir.

Dr. Öğr. Üyesi Deniz ÖZKAN VARDAR’ı ve Çorum Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Kiraz Çiçekleri takımını başarılarından dolayı tebrik ederiz.