X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

SAĞLIKLI ÇAY SAATİ YARIŞMASI

Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2019

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Kalitesi Topluluğunca düzenlenen “Sağlıklı Çay Saati Yarışması”nda dereceye girenler belirlendi.

Üniversitemizin ev sahipliğindeki yarışmaya Guinness Dünya Baklava Rekortmeni şef Mahmut DOLMACI, Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği (ANPADER) Başkanı Emre GEYİKÇİ ve Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği Asbaşkanı Muhammed SARI jüri üyesi olarak katıldı.

Lokman Hekim Etlik Hastanesi çalışanlarının yarışmacı olarak katıldığı etkinlikte, bireylerin beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ve sağlıklı besinlere yönlendirmek hedeflendi.

DOLMACI, yaptığı konuşmada, bu gibi etkinliklerin toplum sağlığı ve bilinçli tüketim için önemli olduğuna değinerek, “Ben, dünyanın her yerine Türk mutfağını götürüyorum. İnanıyorum ki sizler de bunu yapacaksınız. Bu yarışmalar bize çok şey katıyor. Benim gözümde buraya katılanların hepsi şampiyondur.” dedi.

Yarışmada Beyza Ceren Baysal, Hatice Kavaklı ve Seher Bayer’in içinde bulunduğu “Lokma” grubu, yaptıkları incirli muhallebi, tuzlu kek ve kokoş salata ile birinci oldu.

Birinci olan ”Lokma” grubunu ve Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Kalitesi Topluluğunu tebrik ediyoruz.