X

دسترسی سریع

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

ECZANE HİZMETLERİ PROGRAMI 1. SINIF MEKTUBU

Eklenme Tarihi: 17 September 2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ailemize hoş geldiniz.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak deneyimli bir akademik kadro ile yenilikçi ve uygulamalı bir eğitim anlayışıyla yaparak ve yaşayarak öğrenme temelli ve mesleki gelişimi merkeze alan çözüm odaklı ve kaliteli bir eğitim modelini uygulayarak sağlık hizmetleri klinik destek birimlerinde etkin rol alabilecek bilimsel düşünceye sahip, etik ilkelere bağlı, girişimci ve yetkin sağlık teknikerleri yetiştirmeyi hedefleyen Lokman Hekim ailesinin bir üyesi olmanızdan dolayı çok mutluyuz.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu programlarında alacağınız 2 yıllık eğitiminiz sonrasında sağlık teknikerliği mesleğini sağlık sektöründe en iyi şekilde uygulayabilecek bilgi ve beceri düzeyine sahip olarak sağlık meslek mensupları arasında en önde yerinizi alacağınıza ve Lokman Hekim Üniversitesi mezunu olmanın haklı gururunu yaşayacağınıza eminim.

Eğitimimiz başladığında sizleri Yüksekokulumuzda karşılamayı ve yüz yüze eğitim vermeyi çok istiyoruz. Ancak sağlığınız bizim için çok değerli, tüm dünyada ve ülkemizde yaşadığımız pandemi nedeniyle 2020-2021 Güz döneminde eğitimizi uzaktan eğitim sistemleri ile yürütme kararı aldık. Bu sürece ait bazı önemli bilgileri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Bu ayın sonunda çevrimiçi olarak gerçekleştireceğimiz üniversite uyum programımızda da üniversitemiz ve uzaktan eğitim sistemimiz ile ilgili gerekli tüm bilgileri sizlere aktaracağız. Ayrıca, her türlü sorunuz ve sorununuzda burada olduğumuzu ve tüm hocalarımıza hemen ulaşabileceğinizi de belirtmek isterim.

Bu günleri eğitim kalitemizden ödün vermeden, elbirliğiyle en iyi şekilde geçireceğimize ve özlediğimiz eğitim öğretim ortamına en kısa sürede döneceğimize yürekten inanıyor, sizlerle bir araya gelmek için sabırsızlandığımızı bilmenizi istiyorum.

Mutlu ve başarılı bir üniversite hayatı geçirmeniz dileklerimizle hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum.

Sevgilerimle,

 

Prof. Dr. İsmet ŞAHİN

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü

 

Ders Kayıt Günü

Eğitiminizin ilk yılı olması ve yaşanan pandemi süreci nedeniyle ders kayıtlarınız otomatik olarak sistem tarafından gerçekleştirilecektir. Sizlerden sisteme yüklenen dersleri kontrol etmeniz beklenmektedir.

Danışman Atanması

Eczane Hizmetleri Programı Birinci sınıf öğrencilerimizin danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Deniz ÖZKAN VARDAR olarak belirlenmiştir. (deniz.ozkanvardar@lokmanhekim.edu.tr)

Üniversiteye Uyum Programı

30 Eylül- 1 Ekim 2020 günleri online olarak Üniversiteye Uyum Programı uygulanacaktır. Tüm öğrencilerimizin katılımı zorunlu olup sizlere rehber olacak yararlı bilgiler aktarılacaktır. Katılım yoklaması yapılacaktır. Uyum programı ile ilgili detaylar e-posta adreslerinize daha sonra iletilecek ve Üniversite web sayfasında paylaşılacaktır.

Öğrenci e-posta adresleri ve Öğrenci kimliği

Tüm öğrencilerimizin kurumsal e-posta adresleri tanımlanmış olup, e-posta hesapları kullanıma açılmıştır. E-posta adreslerinin kullanımı ile ilgili gerekli bilgilendirme Üniversitemiz Web sayfasında paylaşılmıştır.Geçici öğrenci belgeleriniz kurumsal e-posta adreslerinize gönderilecektir. Öğrenci kimliklerinizin aslını Üniversitemize geldiğinizde Eğitim Öğretim Daire Başkanlığından alabileceksiniz.

Derslerin Başlaması

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2020-2021 Güz Dönemi dersleri 5 Ekim 2020 Pazartesi günü online senkron (eş zamanlı) olarak başlayacaktır.  Haftalık ders programı ekte sunulmuştur.  Ders programında bir değişiklik olması durumunda danışman hocanız tarafından bilgi verilecektir.

Derslerin Yürütülmesi

2020-2021 Güz Döneminde yaşadığımız pandemi nedeniyle derslerimiz uzaktan online senkron olarak yürütülecektir. Bu amaçla kullanılacak olan uzaktan eğitim sistemleri Üniversite Uyum Programı kapsamında sizlere tanıtılacaktır. Bu sistemi kullanabilmeniz için bir bilgisayar ve çevresel donanımlarını (kamera, mikrofon) temin etmeniz gerekmektedir.

Öğrencilerimizin bu süreçte, randevulu sistem ile sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde Üniversitemizin kütüphane ve bilgisayar laboratuvarını kullanmaları mümkün olabilecektir.

2020-2021 Eğitim öğretim yılı Güz yarıyılında derslerin yürütülmesine ilişkin Senatomuzun almış olduğu karar aşağıdadır:

 

Lokman Hekim Üniversitesi Senato Kararı;

Tüm ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında,

  • Teorik derslerin yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleri ile çevrimiçi ortamda eş zamanlı olarak yapılmasına,
  • Uygulama ve laboratuvar derslerinin mümkün olan bölümlerinin uzaktan öğretim yöntemleriyle çevrimiçi yapılmasına, mümkün olmayan durumlarda ise yarıyıl sonuna doğru veya yarıyıl sonunda veya bahar yarıyılındakişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak küçük gruplar halinde dönüşümlü olarak yüz yüze yapılmasına; bahar yarıyılında da yapılamaması durumunda bu dersler için yaz döneminde yoğunlaştırılmış yüz yüze program uygulanmasına
  • Pandemi seyrine göre öğretim yönteminde (yüz yüze, uzaktan) değişiklik yapılabilmesine karar verilmiştir.

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ GÜZ YARIYILI SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU ECZANE HİZMETLERİ PROGRAMI

HAFTALIK DERS PROGRAMI

  PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
08.40-09.30          
09.40-10.30          
10.40-11.30 Organik Kimyada Temel Kavramlar Tıbbi Terminoloji                               
11.40-12.30   Tıbbi Terminoloji      
12.40-13.30           
 13.40-14.30         Anatomi
14.40-15.30         Anatomi
15.40-16.30          
16.40-17.30          

Ortak zorunlu dersler olan Türk Dili, Temel İngilizce, Atatürk İlke ve İnkılapları dersleri uzaktan eğitim şeklinde yapılacaktır.