X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

Dekanın Mesajı

Eklenme Tarihi: 25 Mart 2019

Sevgili Öğrenciler ve Öğrenci Adayları

Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 2018-2019 eğitim-öğretim dönemine Antrenörlük Eğitimi bölümüne Üniversite sınav puanı ve yetenek sınavı puan toplamından oluşan yerleştirme puanı ile aldığı ilk öğrencileri ile başlamıştır. Sağlık temalı üniversitemizin Sağlıklı büyüme ve gelişimine paralel olarak Fakültemiz de büyüme ve gelişmesini sürdürmektedir. Antrenörlük eğitimine ek olarak iki (2) lisans bölümünün daha Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından kuruluşları onaylanmıştır ve bu bölümlerdeki programlar da öğrenci alarak eğitim-öğretime başlamış bulunmaktadırlar. Böylelikle Fakültemiz 2020-2021 eğitim-öğretim dönemine Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü ve Rekreasyon Bölümü olmak üzere aktif olan toplam üç (3)  bölümü ile başlamıştır.

Lisans programlarımıza ek olarak, yine 2020-2021 eğitim-öğretim döneminden itibaren Spor Bilimleri Ana Bilim Dalının kurulması ve bu Ana Bilim Dalı’na bağlı Tezli Yüksek Lisans Programının açılması da YÖK tarafından onaylanmış bulunmaktadır. Böylece 2020-2021 eğitim-öğretim dönemine Fiziksel Aktivite, Sağlık ve Spor Bilimleri Tezli Yüksek Lisans programımıza kayıtlı on (10) öğrencimizle başlamış bulunmaktayız.

Açıklanan bu yeni programlara ek olarak Fakültemize iki (2) öğretim üyesinin daha katılması ile akademik kadromuz daha da güçlenmiş bulunmaktadır.  Sağlık temalı bir kurum olan Üniversitemizin bir birimi olarak, sağlığı önemseyip öne çıkaran bir anlayışla öğrencilerimizi eğitmeyi hedeflemekteyiz. Eğitim hedeflerimizi gerçekleştirmede Üniversitemizin sağlığın farklı alanlarında çok güçlü akademik kadrosununda desteğini almaktayız.

Öğrencilerimiz insan organizmasının yapı ve fonksiyonunu çok ayrıntılı öğrenmenin yanı sıra, hareketin insan organizmasına olan etkileri ışığında teknik ve taktik bilgileri öğretme ve uygulama imkânı elde etmektedirler. Başkentimizin ulaşımı kolay merkezinde yer alan Üniversitemiz, yakın çevresindeki tüm sportif tesis ve imkanlardan yararlanma imkanını antrenör adayı öğrencilerine, konusunda uzman eğitimciler aracılığı ile sunmaktadır. Amacımız, önce sağlıklı ve iyi bir insan, sonra da sağlığı öne çıkaran yaklaşım ile eğitim almış donanımlı antrenörler, spor yöneticileri, rekreasyon liderleri ve spor eğitimcileri yetiştirmektir. Öğrencilerimiz mezuniyet sonrası Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı teşkilatlarında, Spor Genel Müdürlüğü teşkilatlarında ve özel spor salonları ile turizm sektörü bünyesindeki spor etkinliklerinde antrenör, spor yöneticisi, rekreasyon lideri ve spor eğitimcisi olarak görev yapabileceklerdir. Eğitim sistemimiz içinde spor ahlakı ve hoşgörüsüne sahip, ülkesini ve insanını seven, kurallara saygılı, araştırmacı, yeniliklere açık, evrensel değerlere sahip ve dünyanın her yerinde görev yapabilecek spor uzmanı, spor bilimci ve geleceğin spor akademisyenlerini yetiştirerek ülkemize hizmet etmek temel amacımızdır. Öğrencilerimiz diğer üniversitelerden farklı olarak, Beslenme ve Diyetetik Bölümü; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Eczacılık Fakültesi Programlarında Yandal Eğitimlerini tamamlayarak Yandal sertifikası alma imkanına sahiptirler. Buna ek olarak, herhangi bir bölümümüzde eğitim gören öğrencimize yönetmelikte belirtilen akademik başarı koşullarını sağlaması durumunda Çift Ana Dal eğitimi yaparak, mezun olduğunda iki (2) diplomaya sahip olma imkanı sunmuş bulunmaktayız. Eğitimlerinin bir parçası olarak yoğun yabancı dil eğitimi ile birlikte mesleki İngilizce eğitimi alan öğrencilerimiz hazırlık okulu okumamakta ve zaman kaybına uğramamaktadırlar.

Teknolojinin sunduğu tüm imkanlardan yararlanarak Türkçe kaliteli eğitim verdiğimiz Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.