X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

Dekanın Mesajı

Eklenme Tarihi: 25 Mart 2019

Sevgili öğrenciler, değerli veliler,

Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi bu yıl dördüncü akademik yılını tamamlamakta ve ilk mezuniyetimizin sevincini yaşamaktayız. Bu süre içerisinde fakültemizde üç lisans ve bir lisansüstü program açılmıştır.  Antrenörlük Eğitimi bölümüne 60 lisans öğrencisi ve Spor Yöneticiliği bölümüne 30 lisans öğrencisinin alımını Özel Yetenek Sınavı yapılacaktır.

“İnsan tercihleri ile yaşar”. Üniversiteye başlarken yapacağınız tercih sizin ve sevdiklerinizin hayatını değiştirecek belirleyici unsurlardan birisidir. Lokman Hekim Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi olarak bu bilinçle hareket etmekteyiz. Sizleri günümüzün artan rekabet koşullarında alanlarınızda farklı yapacak bilgi beceri ve deneyimleri kazandırmayı ve bu amaçla öğrencilerimizi bilgi üretebilen, kullanan, yayan ve uygulayan, teknolojiye hakim ve girişimci bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Ayrıca teorik ve kurumsal bilginin yanı sıra üniversite ve fakülte olarak spor alanında ilgili paydaşlarımızla işbirliğini sağlayarak öğrencilerimizi mezun olmadan iş yaşamına hazırlamaktayız.

Lokman Hekim Üniversitesi, eğitim, araştırma ve toplumsal hizmet alanlarında başarı çizgisini hızla yükseltmeye devam etmektedir. Üniversitemiz sağlık ve sporun disiplinler arası işbirliğinin en önemli düzeyde gerçekleştirildiği sağlık temalı bir akademik kurumdur. Günümüz dünyasında spor endüstrisinin en önemli unsuru olan “sağlıklı yaşam ve egzersiz uygulmaları” bireylerin yaşam kalitesini artırmakta en önemli unsur olarak yer almaktadır ve bu alanda çok sayıda iş imkanı sunmaktadır. Mezunlarımız hem sağlık hem de spor endüstrisinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörün ilgili kurumlarında öncelikli olarak antrenör, bireysel spor danışmanı, spor muhabirliği, spor gazeteciliği, fitness yöneticiliği ve rekreasyon lideri olarak çalışabileceklerdir. Ayrıca, Lisansüstü eğitime başlayan Fakültemiz mezunlarımıza akademik hayata geçiş imkanı da sağlamaktadır.

Nitelikli akademik personelimiz ve üniversitemizin modern çalışma olanakları çerçevesinde sunmuş olduğumuz öğrenci odaklı vizyoner ve proaktif eğitim anlayışımızla sizleri de aramızda görmekten kıvanç duyacağız.

“Sevgili Gençler Gelecek Sizleri Bekliyor”

Prof. Dr. Mehmet Settar KOÇAK

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı