X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

Dekanın Mesajı

Eklenme Tarihi: 30.03.2019

Sevgili öğrenciler, saygıdeğer akademik ve idari personelimiz, sayın aileler ve çok kıymetli sağlık çalışanları;

Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi web sayfasına hoş geldiniz.

Lokman Hekim Üniversitesi, akademik faaliyetlerine 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında başlamış, genç ve dinamik bir üniversitedir.  Üniversitemiz, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olmak üzere, sağlık alanında eğitim veren bir üniversitedir.

Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi de eğitime 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında başlamıştır.  Türkiye’de tıp eğitimine yeni ve farklı bir görüş/soluk getirmek için kurulan fakültemiz, seçkin akademik kadrosuyla; eğitmeyi, öğretmeyi, araştırmayı, üretmeyi ve toplum sağlığına hizmet etmeyi ön planda tutan ve alanında çağdaş, ulusal ve uluslararası alanda tıbbi bilgi, beceri ve tutumlar ile meslek yeterlilik düzeyine sahip, meslektaşları, sağlık çalışanları ve hastaları ile iyi iletişim kuran, ekip çalışmasını benimsemiş, kültürel olarak donanımlı, mesleğini etik ve deontolojik kuralları gözeterek uygulayan, yaşam boyu öğrenmeyi amaçlayan, araştırmacı, sorgulayıcı, yaratıcı ve en önemlisi doktorluğu meslekten çok bir yaşam biçimi olarak algılayan, yarının lider doktorlarını yetiştirmeyi amaçlayan, uluslararası standartlarda bir eğitim ve sağlık kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Ülkenin başarılı öğrencilerini ve başarılarını uluslararası düzeyde kanıtlamış seçkin akademik kadrosunu bir araya getiren fakültemiz, idari personelimizin de katkılarıyla, öğrencilerimizi, tıp eğitimlerinin her aşamasında birebir gözetim ve rehberlik eşliğinde, hedeflerimiz doğrultusunda yetiştirme gayreti içerisindedir.

Öğrencilerine kendi misyon ve vizyonuna uygun, üstün bir eğitim deneyimi sunmaya odaklanmış, inanılmaz yetenekli, özverili ve genç bir fakülteye liderlik etmekten onur duyuyorum.

Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Temel Tıp Bilimleri Eğitimi, üniversitenin ana yerleşkesinde (Söğütözü/Ankara) yapılmaktadır. Klinik Bilimleri Eğitimi ise Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde (Sincan /Ankara) yapılmaktadır. Lokman Hekim Sağlık Grubu içerisinde yer alan paydaşlarımız da eğitimin her aşamasında katkılarını vermeye devam etmektedirler. Fakültemiz, paydaşları ile, eğitim ve öğretim için gerekli donanımlara sahiptir ve çağın gereği gelişmeleri yakından takip ederek, bu gelişmelerin vakit kaybetmeden eğitim ve öğretim içerindeki yerini alması için de azami gayret göstermektedir.

Kendine özgü  hedefleri ile fakültemiz, geride kalan dört yılı misyon ve vizyonuna uygun olarak başarıyla tamamlamış, hedeflerini kurumsallaştırma adına akreditasyon süreci içerine de girmiştir. Bu konuda Lokman Hekim Üniversitesi ve özellikle Tıp Fakültesi topluluğundaki herkesin ortaya koyduğu çabalar için minnettarız ve fakültemizin ulusal ve uluslararası arenada daha iyi konumlanması için iş birliği içinde çalışmaya devam etmeye kararlıyız.

Öğrencileri, akademik ve idari kadrosuyla geniş bir aile olan Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi yeni eğitim öğretim yılına daha hazır. Öğrencilerimizin fakültemizi tercih ederken gösterdikleri azim ve çalışkanlığın tıp eğitimi boyunca da devam etmesi için elimizden geleni yaparak, her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini isteriz. Dekanlığımız adına 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nın başarılı ve huzurlu bir yıl olmasını diliyoruz.

 

Saygılarımla,

Prof. Dr. Adile Berna DURSUN

Dekan