X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2022

LHÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen “Dünya Hemşireler Günü Paneli“ 12 Mayıs 2022, perşembe günü saat 09.30-12.00 arasında Mia Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. “Hemşirelikte Fark Yaratmak” konulu panelin açılış konuşmalarını LHU Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ ve LHU Rektörü Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL ve moderatörlüğünü Prof. Dr. Fatma ÖZ gerçekleştirdi.

Ardından Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Doğum Ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı ve Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Gülten Koç “Fark Yaratmak İçin Hemşireliğe Yatırım Yapmak” sunumunda Hemşirelik mesleğinin gelişmesi için ağırlık verilmesi gereken alanlara değindi.

SBÜ Hamidiye Hemşirelik Fakültesi-TÜSEB-İnovatif Hemşirelik Derneği Başkanı Dr.Öğr. Üyesi Yeliz DOĞAN MERİH hemşirelik ve İnovasyon konusunda yürüttüğü çalışmalardan bahsettiği başarı dolu hikayesi ile panelde yer aldı.

“Hemşirelikten Yöneticiliğe” konulu konuşmasıyla Ankara Lokman Hekim Hastanesi Baş Hemşiresi Aslıhan AKPINAR ÜNAL hemşirelik ve yöneticilik kavramlarından ve pandemi döneminde hemşirelik mesleğinde yaşanan zorlu süreçlerden bahsetti.

Panel üniversite Hemşirelik Bölümü öğrencilerimizden Tuğçe ASAN ve Elif Sude DUMRUL’un hemşirelik bölümü ile ilgili yaşadıkları tecrübeleri aktardıkları konuşmasıyla devam etti ve LHU Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma ÖZ’ün hemşirelik mesleğinin kutsallığı ve “İyileştirmede Hemşireliğin Gücü” temalı konuşmasıyla birlikte panel son buldu.

Herkes için Sağlık” ilkesini benimseyen; birey, aile ve topluma sağlık hizmeti sunmada fedakarca çalışan, sağlığın en önemli paydaşları arasında yer alan hemşirelerin ve hemşire adayı öğrencilerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlu olsun.