X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

ECZACILIK FAKÜLTESİ BEYAZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİ

Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2019

Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1. sınıf öğrencileri saflığın ve temizliğin sembolü beyaz önlüklerini bugün giydiler.

Tören, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Belma Gümüşel’in açılış konuşmasının ardından Fakültemizi en yüksek puanla kazanan Enes Deveci’nin öğrenciler adına konuşması ile devam etti. Ankara Eczacı Odası Başkanı Ecz. Taner ERCANLI, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Ecz. Harun KIZILAY, LHÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL ve Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ’nun açılış konuşmalarını takiben İlko İlaç Ar-Ge ve Ruhsatlandırma Direktörü Prof. Dr. Yılmaz ÇAPAN ‘Dünyada ve Türkiye’de İlaç Endüstrisi’ başlıklı konferansı verdi. 

Törenimize Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yöneticileri, Ankara Eczacı Odası yöneticileri, Hatay Eczacı Odası Haysiyet Divanı Başkanı Ecz. Şekip KIRBECİ, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalçın ÖZKAN ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Onur ERDEM, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. İlker ATEŞ  ve Lokman Hekim Üniversitesi Akademik kadrosu katılım sağladı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL Eczacılık Fakültesini kazanan bütün öğrencilerimizin velilerini, başarılarının en büyük destekçisi olmalarından dolayı tebrik ederek, Eczacılık Fakültesi öğrencilerinden velilerini ayakta alkışlamalarını istedi ve duygu dolu anlar yaşattı.

Yoğun bir katılımın olduğu törende 2. sınıf öğrencilerine de ‘Onur ve Yüksek Onur Belgeleri’ sunuldu. 

Birinci sınıf öğrencilerimiz meslek hayatlarının ilk beyaz önlüğünü giyerken, hem aileleri hem de kendileri çok heyecanlıydılar..

Video İçin Tıklayınız.