X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON BÖLÜMÜ DERSLERDE SANAL GERÇEKLİK KULLANMAYA BAŞLADI

Eklenme Tarihi: 31.10.2022

Lokman Hekim Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 3. Sınıf öğrencilerinin Kinezyoloji Dersinde omurga ve skolyoz sanal gerçeklik platformunun VR ile ders öğretiminde kullanımı gerçekleştirilmiştir.

Bölüm başkanı ve ders sorumlusu Prof. Dr. Nilgün Bek, Pi Sağlık Teknolojileri iş birliği ile gerçekleştirilen bu projeden öğrencilerin öğrenimine fazlasıyla fayda sağladığını ve derslerde öğrenci ile teknolojiyi daha fazla bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Pi Sağlık Teknolojileri 2021 yılında Ankara, İstanbul ve Londra’da faaliyetlerine TÜBİTAK, KOSGEB ve Kalkınma Ajansı destekleri ile başlamıştır. Şu anda Lokman Hekim Üniversitesi LHUSTEK bünyesinde faaliyetlerine devam eden şirket medikal cihaz tasarım, üretimi ve globalde faaliyet gösteren Pi VR markası adı altında genel anatomi, anjiyo, kalp ve damar cerrahisi, omurga, skolyoz, bel fıtığı eğitim ve operasyon uygulamalarına yönelik sanal gerçeklik (VR) alanlarında 6’sı mühendis olmak üzere 11 kişilik ekibiyle çalışmaktadır.