X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

GENÇLİK VE SPOR BAKANI DANIŞMANI VE ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2020

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus ERSÖZ’ün Danışmanı ve Özel Kalem Müdürü Abdurrahman Celil AKÇAM Üniversitemizi ve Spor Bilimleri Fakültemizi ziyaret etti.

Görüşmede Üniversitemizde kurulmuş olan Genç Ofis’in Bakanlıkça açılması ve üniversitemize öğrencilerimiz için eğitim amaçlı ve sportif-sanatsal etkinliklerde kullanılma üzere tesis kazandırılması görüşüldü. Ayrıca Fakültemiz Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencilerinin mesleki tecrübe edinmeleri ve hayata hazırlanmaları için bir proje kapsamında Ankara ili sınırları içinde sığınmacı çocukların akademik eğitimlerinin yanı sıra sosyal uyum sürecinde spor etkinlikleri ile sosyal düzen, dayanışma, aidiyetlik duygularını ön plana çıkararak alternatif bakış açısı oluşturmalarına yardımcı olmak ve kültürel kaynaşmayı sağlamak için gönüllü sportif çalışmalar yürütmeleri konuşuldu.

Spor Bilimleri Fakültesi Akademik Etkinlikleri kapsamında Uzm. Dyt. Ebru ARSLANOĞLU’nun gerçekleştirdiği ”Sporcularda Beslenme Bozuklukları” adlı konferansa da katılan ERSÖZ, konferans bitiminde öğrencilere sohbet ederek projeler hakkında bilgilendirdi.