X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LHÜ I. DIŞ PAYDAŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eklenme Tarihi: 18.02.2022

Üniversitemiz Kalite Güvence Sisteminin sürekli gelişimini sağlamak, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve girişimcilik faaliyetlerine ilişkin mevcut durum analizini yapmak, iyileştirmeye açık yönleri tespit edebilmek ve geleceğe yönelik planlamalar yapabilmek amacıyla değerli dış paydaşlarımızın görüş ve önerilerini almak üzere, 17 Şubat 2022 tarihinde I. Dış Paydaş Toplantısı online olarak gerçekleştirilmiştir.

Sayın Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Mehmet ALTUĞ, Rektörümüz Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL, Rektör Danışmanımız Dr. Fazıl Serdar GÜREL ve Eğitim Öğretim Daire Başkanımız Doç. Dr. Mevlüt KARADAĞ’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, MİA Yaşam Merkezinden, meslek odalarından, sanayi kuruluşlarından, yurt içi üniversitelerden, sivil toplum kuruluşlarından ve araştırma kurumlarından temsilciler katılım sağlamıştır.

Toplantı esnasında paydaşlarımız Üniversitemiz ile ilgili tecrübelerini paylaşmış, Üniversitemiz kalite çalışmalarındaki başarısının ve etkin iş birliği ile yürütülen faaliyetlerin önemini vurgulamıştır. Bu doğrultuda özellikle iş birliğinin artırılması ve her alanda ilişkilerin geliştirilmesine yönelik öneriler sunulmuştur.

Ayrıca paydaşlarımızın üniversitemizden beklentilerini tespit edebilmek ve geleceğe yönelik planlamalar yapabilmek amacıyla hazırlanan “Lokman Hekim Üniversitesi Dış Paydaş Anketi” toplantı sonunda katılımcılara iletilmiştir. Üniversitemiz, katılımcı bir anlayış çerçevesinde dış paydaşlardan alınan görüş ve öneriler vasıtasıyla, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve girişimcilik faaliyetlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.