X

Hızlı Erişim

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

LHÜ ÜNİVERSİTE UYUM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

Eklenme Tarihi: 16 Eylül 2019

Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerinin katılımlarıyla Lokman Hekim Üniversitesi ‘Üniversiteye Uyum Programı’ 16 Eylül 2019, Pazartesi günü LHÜ konferans salonunda gerçekleşti. Programa yoğun katılım oldu.

LHÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL’in konuşmaları ile başlayan programda Rektörümüz GÜMÜŞEL öğrencilere üniversitemizin misyon ve vizyonunu, yıl içerisinde nasıl eğitim alacalarını ve üniversitemizin imkanlarından bahsetti.

Program, LHÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ’un konuşmaları ile devam etti. Dr. ALTUĞ fakülte öğrencilerine Lokman Hekimli olmanın ayrıcalıklarından ve hastaneleri olan sağlık temalı bir üniversiteyi tercih ettikleri için ne kadar şanslı olduklarından bahsetti.

‘’Başarı ve Mutluluk’’ başlıklı son derece verimli ve eğlenceli geçen konuşması ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ve Medikal Onkoloji Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. İbrahim GÜLLÜ programa devam etti. Öğrencilere seçtikleri alanda başarılı olmanın sırlarını, yapılması gerekenleri ve zorluklarını anlatan Prof. Dr. GÜLLÜ Lokman Hekim Üniversitesini tercih eden tüm öğrencileri tebrik etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Dr. ALTUĞ ve LHÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. GÜMÜŞEL, katılımlarından dolayı Sayın Prof. Dr. GÜLLÜ’ye teşekkür etti ve hediyelerini takdim ettiler.

Öğle yemeğinin ardından her fakülte kendi amfilerinde uyum programına devam etti. Fakülte Dekanı, Dr. Öğr. Üyeleri ve araştırma görevlisi hocaları ile bir araya gelen öğrenciler eğitim süreleri boyunca göreceği dersleri ve laboratuvarları tanıdı. Öğrencilere ders içeriklerinden ve materyallerden bahsedildi.

 

Üniversitemizi tercih eden tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Sağlık Bilimleri ve Spor Bilimleri Fakültesi Üniversite Uyum Programı 17 Eylül Salı günü üniversitemiz konferans salonunda gerçekleştirildi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı ve TUBİTAK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Feza KORKUSUZ’un ‘’Sporda Hareket Analizi’’ konulu konferansı sonrasında fakülteler uyum programına devam etti.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Üniversite Uyum Programı 18 Eylül Çarşamba günü üniversitemiz konferans salonunda gerçekleştirildi. CCN Ankara Sağlık A.Ş. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Müdürü A. Vahap DOĞAN  ”Şehir Hastanelerinde İnsan Gücü ve Tedarik Politikaları” başlıklı konferansını verdi. Meslek yüksek okulundan mezun olan öğrencilerin iş potansiyellerinden bahseden DOĞAN, üniversitemizi kazanan tüm öğrencileri tebrik etti ve başarılar diledi.

LHÜ Genel Sekreteri ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. İsmet ŞAHİN’in konuşmasıyla devam eden programda ŞAHİN öğrencilere seçtikleri mesleklerin öneminden ve iş potansiyellerinden bahsetti.

Hocaları ile tanışan Meslek Yüksek Okulu 9 ayrı programının öğrencileri sınıflarına geçip yıl içerisinde göreceği dersler ve bölümleri ile ilgili bilgi sahibi oldular.