X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

TEK POTA LİSE TURNUVASI’NDA FİNAL HEYECANI

Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2021

Tek Pota Lise Turnuvası’nda Final Mücadelesi

Lokman Hekim Üniversitesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği Tek Pota Lise Turnuvası’nın final mücadelesi, Ankara’daki lise öğrencilerinin katılımı ile bugün gerçekleştirildi.

Ankara Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen mücadelede finale yükselen 8 takım birbirleri ile kıran kırana mücadele etti. Tek Pota Lise Turnuvası’nın şampiyonu Çözüm Koleji olurken, turnuva ikinciliğini Zafer Koleji ve turnuva üçüncülüğünü ise İpucu Koleji elde etti. Final mücadelesi maç aralarında gerçekleştirilen smaç ve 3’lük atış yarışmasını kazanan öğrenciler hediyeleri ile buluştu. Atılan her basketin bir fidana dönüştüğü turnuvada toplam 2151 fidan toprak ile buluşturuldu.

Mücadeleyi desteklemek için Lokman Hekim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ, Rektör Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL, Rektör Yardımcıları ve akademisyenlerinin yanı sıra Lokman Hekim Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Uzm. Dr. Mustafa SARIOĞLU ve Hastane Başhekimleri, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK ve çok sayıda davetli yer aldı.

Final mücadelesini birincilik ile tamamlayıp şampiyonluğa hak kazanan Çözüm Koleji’ne ödüllerini LHÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ, LH Sağlık Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Mustafa SARIOĞLU ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK takdim etti. Turnuvada ikincilik ile tamamlayan Zafer Koleji öğrencilerine ödüllerini LHÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent GÜMÜŞEL, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin YILDIRIMKAYA ve LH Etlik Hastanesi Başhekimi Dr. Necmettin DİN takdim etti. Turnuvada üçüncü sırayı elde eden İpucu Koleji öğrencilerine ve smaç ve 3’lük yarışmalarını kazanan öğrencilere ödüllerini LHÜ Akademisyenleri, LHÜ Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet ALDANMAZ ve Jepublic Sahibi Usame GÖKÇEK takdim etti.

LHÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet ALTUĞ ve LHÜ Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet ALDANMAZ mücadeleye katılan tüm takımlara teşekkür ederken, bu turnuvanın tüm Türkiye genelinde yapılmasını için temennilerinde bulundu.

Turnuvaya katılan tüm öğrencilere ve sponsorlarımız Türk Telekom Spor Kulübü, Atatürk Orman Çiftliği, Arabica Coffee House ve Jepublic’e teşekkür ediyoruz.