X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I ÖĞRENCİLERİMİZ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2021

Tıp Fakültesi Dönem I öğrencilerinin “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Lokman Hekim Üniversitesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Tören, Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Gümüşel, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Metin Yıldırımkaya ve Prof. Dr. Zehra Gölbaşı, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Doğanay, Akademik Direktörümüz Prof. Dr. Muhammet Güven, Dekanlarımız, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve Dönem I öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Dönem I Koordinatörü, Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Kevser Özden’in sunumu ve moderatörlüğü ile yürütülen törende açılış konuşmaları; Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Doğanay ve Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Gümüşel tarafından yapıldı. Ardından, Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Ozan tarafından “Beyaz Önlük” başlıklı, beyaz önlüğün tarihçesinin ve hekimlik için anlamının anlatıldığı bir konuşma yapıldı.

İlham veren konuşmaların ardından program, Rektörümüz, Dekanlarımız ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyelerinin öğrencilere “Beyaz Önlük” giydirmesi ile devam etti.

Aday hekimlerimizin eğitim süreçlerini başarıyla tamamlamalarını ve beyaz önlüklerini gururla giymelerini temenni ederiz.