X

HIZLI ERİŞİM

Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6
444 8 548

ÜNİVERSİTEMİZDEN İLK AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS+ PROJESİ

Eklenme Tarihi: 10 Haziran 2022

Hacettepe Üniversitesi koordinatörlüğünde, Prof. Dr. İlkan TATAR yürütücülüğünde, Lokman Hekim, Perugia ve Karlova/Charle Üniversiteleri ortaklıklarıyla Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen; Üniversitemiz ve LHÜSİNERG Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ilk Avrupa Birliği Erasmus+ projesi olan ‘European Youth 3D Anatomical Modeling Platform’ üniversitemize hayırlı olsun.

European Youth 3D Anatomical Modeling Platform (2021-2-TR01-KA220-YOU-000050468) projesiyle eğitimde dijital teknolojilerin kullanımı ve yetkinliğin artırılması konularında öncü bir rol izlenilmesi planlanmaktadır. Bu bakış açısı Erasmus+ programının 2021-2027 yılları için önerdiği yatay önceliklerden dijital hazırlık, dayanıklılık ve kapasitenin geliştirilmesi yoluyla dijital dönüşümü ele almak ile örtüşmektedir.

Sağlık alanını ana önceliği olarak gören iki değerli üniversitemiz olan Hacettepe Üniversitesi koordinatörlüğünde ve Lokman Hekim Üniversitesi partnerliğinde, yine dijital eğitim-öğretim teknolojilerini geliştirmeyi, kullanmayı ve standardize etmeyi amaçlayan Lokman Hekim Üniversitesi Sağlıkta İnovasyon ve Simülasyonla Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (LHUSİNERG) katkılarıyla yürütülecek bu projenin 3D anatomik modellemeye ilgi duyan tüm gençlerimiz için bir fırsat ve deneyim alanı yaratacağını düşünmekteyiz.

 

Sizi Arayalım